W jakie buty należy się zaopatrzyć do chodzenia po górach?

Hobby i sport
punktzaczepienia
W jakie buty należy się zaopatrzyć do chodzenia po górach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wycieczki wysokogórskie to genialny sposób na spędzanie wolnego czasu. Aktywny wypoczynek w połączeniu z naturą i unikalnymi pejzażami pozwala skutecznie zresetować nasz umysł i nabrać energii. Ze względu na specyficzny górski teren i odległość od ośrodków ludzkich powinniśmy jednak zawsze zadbać o właściwe przygotowanie, zarówno fizyczne, jak i sprzętowe. 

Dobre buty to podstawa 

Podstawą przygotowania do każdej górskiej wędrówki muszą być wygodne buty trekkingowe. Wybór powinien być podyktowany przede wszystkim porą roku, w jakiej planujemy nasze wojaże oraz ukształtowaniem terenu. W Bieszczadach, Pieninach czy Beskidzie Sądeckim latem dobrze sprawdzą się buty poniżej kostki. Najpopularniejsze szlaki nie są bardzo wymagające, jeśli zachowamy wystarczającą ostrożność, możemy sobie pozwolić na obuwie lżejsze. Uzależnia nas ono jednak od warunków pogodowych.

Najpopularniejszym wyborem są buty całoroczne, powyżej kostki. Lekkie, ale wodoodporne modele pozwolą bezpiecznie pokonać większość szlaków. Dzięki usztywnieniu kostki nie będą nam straszne kamieniste ścieżki czy błoto. Na trudniejsze tereny, takie jak czarny szlak z Hali Gąsienicowej na Kościelec, musimy zaopatrzyć się w rozwiązania profesjonalne. Przebrnięcie surowych skał nie obejdzie się bez odpowiednio wzmocnionej podeszwy, zima konieczne będą też raki wspinaczkowe. Na https://salewa24.pl/pol_m_Ona_Obuwie-damskie_Buty-wysokogorskie_Buty-do-rakow-polautomatycznych-1113.html możemy zapoznać się z ofertą najwyższej jakości butów wysokogórskich. 

Nie lekceważ gór. 

Dobór właściwego obuwia i dopasowanie konkretnego modelu do stopy jest niezwykle ważne. Jeśli popełnimy błąd, dowiemy się o nim dopiero po kilku godzinach marszu. Złe wybory dadzą o sobie znać w postaci bolesnych odcisków, otarć i kontuzji. Pamiętajmy też o uwzględnieniu tego, w jakim terenie będziemy się poruszać, nie wszystkie rozwiązania sprawdzą się na każdym szlaku. Pod żadnym pozorem nie kupujmy też butów wyłącznie na podstawie niskiej ceny, pozorna oszczędność zemści się na nas ze zdwojoną siłą. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Eleganckie produkty, które można kupić w dobrych cenach
Eleganckie produkty, które można kupić w dobrych cenach
Każdy z nas zna kogoś, kto lubuje się w różnego typu gadżetach. Jeśli jest to osoba nam bliska, np. członek […]
Polecamy