Jak wybrać rower, aby był dopasowany do naszych potrzeb?

Hobby i sport
punktzaczepienia
Jak wybrać rower, aby był dopasowany do naszych potrzeb?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór roweru nie powinien dotyczyć jedynie koloru oraz kształtu ramy. Już dawno minęły czasy, gdy w sklepach mogliśmy kupić tylko model damski lub męski. Obecnie producenci dają nam znacznie więcej możliwości, co kolarskiemu laikowi niejednokrotnie przysparza wielu dylematów w trakcie zakupu. Przede wszystkim, chcąc nabyć jednoślad, który spełni nasze wymagania, powinniśmy dobrać rozmiar ramy. Zbyt duża lub zbyt mała odległość między siodełkiem i kierownicą będzie nas męczyć podczas jazdy. Ważny jest też wybór odpowiedniej wersji roweru, a  sklepach znajdziemy ich naprawdę dużo.

Jaki rower do miasta, a jaki na górskie wycieczki

Większość firm produkujących te zgrabne, dwukołowe pojazdy ma w swoich ofertach przede wszystkim modele górskie, które sprawdzą się na leśnych piaszczystych dróżkach, ostrych podjazdach, jak również w betonowej dżungli, wersje trekkingowe nadające się na długie wycieczki oraz miejskie klasyki, które zupełnie nie zdają egzaminu poza asfaltowymi ścieżkami. Oczywiście wersji rowerów jest znacznie więcej, jednak będąc amatorem w dziedzinie kolarstwa, zazwyczaj wybieramy spośród powyższych propozycji. Jeśli zatem chcemy dojeżdżać wyłącznie do pracy drogą rowerową, kupmy jednoślad miejski, tereny leśne łatwiej będzie nam pokonywać tzw. góralem, a najbardziej uniwersalny jest trekking, który bez problemu dowiezie nas w eleganckim stroju do biura, jak i poradzi sobie podczas weekendowej przejażdżki. Wszystkie rowery, jakie tylko możemy sobie wymarzyć, znajdziemy w tym sklepie internetowym https://polskie-rowery.pl/. Doskonale przeszkoleni sprzedawcy chętnie posłużą nam radą w czasie zakupów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sytuacje, w których kierowca musi znacząco zmniejszyć prędkość
Sytuacje, w których kierowca musi znacząco zmniejszyć prędkość
Dlaczego należy zmniejszać prędkość? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – dla bezpieczeństwa. Nie tylko kierowcy i pasażerów, ale […]
Polecamy