Wynajem auta – świetna alternatywa dla zakupu

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Wynajem auta – świetna alternatywa dla zakupu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy zakup auta na własność ma jeszcze sens, gdy mamy przynajmniej dwie atrakcyjne alternatywy? Mowa naturalnie o leasingu oraz wynajmie długoterminowym, a zwłaszcza o tej drugiej opcji. Jej lista zalet jest wyjątkowo długa i właśnie o nich opowiemy w poniższym poradniku. Polecamy zapoznać się z tymi informacjami osobom, które panują w najbliższym czasie nabycie auta, bądź chcą zmienić samochód.

Przewaga wynajmu nad leasingiem

Sporo osób może zastanawiać się czym przełomowym jest wynajem długoterminowy, skoro mamy już przecież leasing konsumencki. Jest on dostępny dla każdego kowalskiego, dlaczego więc promuje się dziś nową usługę? Otóż wynajem ma tą podstawową zaletę, że nie jest traktowany przez prawo jako forma kredytowania. Oznacza to, że nawet jeżeli w jakiegoś powodu zostaliśmy wpisany do BIK lub KRD, wciąż mamy szansę wynająć auto. Leasingu natomiast byśmy już nie dostali. Wynajem dodatkowo nie zmniejsza naszej zdolności kredytowej, co ma znaczenie zwłaszcza dla przedsiębiorców.

Kwestie utrzymania samochodu

Zasadniczo gdy wynajmujemy pojazd, jego utrzymanie spoczywa w całości na wynajmującym – czyli firmie użyczającej nam auta. Jak się okazuje, jest tak nie tylko w przypadku usług krótkoterminowych (np. wynajem auta na lotnisku). Identycznie wygląda to jeśli chodzi o usługę średnioterminową, a także wynajem długoterminowy Volkswagen to marka samochodów, które znane są z dużej trwałości, jednak wciąż gdy zdarzy się awaria, to lepiej dla nas gdy nie musimy naprawiać jej na własny rachunek. Wybierając tytułową usługę, tak właśnie będzie, dodatkowo nie musimy też interesować się przeglądamy technicznymi, ubezpieczeniem OC, autocasco i tak dalej. O wszystkie te kwestie zadba wynajmujący, w ramach wnoszonej przez nas comiesięcznej opłaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak rozbudowaną ofertę posiadają usługi zajmujące się sprzedażą opału?
Jak rozbudowaną ofertę posiadają usługi zajmujące się sprzedażą opału?
Jedną z najważniejszych kwestii podczas użytkowania domu jest zapewnienie w nim odpowiednich warunków poprzez ogrzewanie. Do tego potrzebny jest oczywiście […]
Polecamy