Zaślepki otworów montażowych i ich zastosowanie

Zaślepki do otworów montażowych wykorzystywane są w wielu sektorach, przede wszystkim w przemyśle meblowym, maszynowym i elektrotechnicznym, a także w branży budowlanej. Zapewniają estetyczne, czyste i proste zamknięcie otworów. Istnieje kilka rodzajów zaślepek, a każdy z nich ma nieco inną konstrukcję i zastosowanie. Te wysokiej jakości produkty znajdziemy na przykład na stronie https://www.bhjanecki.pl/.

Zaślepki uniwersalne i ich funkcje

Są one stosowane w celu wykończeniowym, ale przede wszystkim w celu ochrony i bezpieczeństwa. Dostępne są w wielu kształtach i o różnych właściwościach. Z łatwością dopasujemy je do własnych potrzeb i upodobań. Możemy nimi zaślepić otwory od 9,5 mm do 47,5 mm. Te uniwersalne elementy cechują się dużą trwałością oraz odpornością na ścieranie. Dzięki wykorzystaniu materiału POM mają one właściwości izolatora elektrycznego.

Zaślepki wielokrotnego użycia – wyciągalne od zewnątrz

Główną zaletą tych produktów jest możliwość wyciągnięcia ich od zewnątrz i wykorzystania ponownie. Są bardzo proste w montażu i mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich wykonanie jest solidne, a wykorzystanie tworzyw sztucznych sprawia, że są odporne na skrajne temperatury i działanie innych szkodliwych czynników. Zaślepki wielokrotnego użycia dobrze sprawdzają się w zamykaniu rur lub otworów, które wymagają kontrolowania.
Oprócz wyżej podanych przykładów dostępne są również inne zaślepki otworów montażowych, takie jak DD, czyli do przepić po przepustach, miniaturowe, czy wentylacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − 2 =