Z czym wiąże się otwarcie własnej firmy?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Z czym wiąże się otwarcie własnej firmy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Otwarcie własnego biznesu to coraz częstsza metoda na znalezienie zatrudnienia. Wielu ludzi traktuje również samozatrudnienie, jako sposób na wyrwanie się z kieratu w korporacji i dużej firmie. Nie jest to jednak sprawa prosta, szczególnie w naszym kraju. Warto pamiętać o paru sprawach z nią związanych.

Obowiązkowe szkolenia dla pracowników

Nie musimy przeprowadzać szkolenia BHP tylko i wyłącznie w jednym wypadku. Dotyczy on niezatrudniania żadnych pracowników. W przeciwnym razie za BHP w miejscu pracy przez nas zorganizowanym odpowiadamy my jako pracodawcy. Pierwszy obowiązek pracodawcy to  zorganizowanie BHP wstępnego. Nie każdy oczywiście ma do tego kwalifikacje oraz wie jak to dobrze zrobić. Dodatkowo wiążą się z tym dokumenty, które należy odpowiednio wypełnić, tak aby w przypadku hipotetycznego wypadku, nikt nie pociągał nas do odpowiedzialności za brak odpowiednich szkoleń. Szczególnie na początku działalności szkolenie BHP wstępne powinna dla nas wykonać firma zewnętrzna.

Środki finansowe potrzebne do działalności

Każdy nowy biznes potrzebuje kapitału początkowego do tego, aby móc sprawnie funkcjonować. Nie każdy może liczyć na unijne lub rządowe dotacje. Nie każdy też chce wziąć kredyt. Bardzo kuszącym rozwiązaniem jest branie maszyn, samochodów oraz innego sprzętu w leasing. Ten jednak jest związany z posiadaniem nienagannej historii kredytowej. Nawet jeżeli nasza historia kredytowa nie obfitowała w przeszłości w duże uchybienia, to może ona zniechęcić potencjalny bank lub inną instytucję finansową. Na szczęście są na rynku firmy, które oferują leasing bez BIK i KRD.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co sprezentować zapalonemi miłośnikowi wędkowania?
Co sprezentować zapalonemi miłośnikowi wędkowania?
W Polsce nie brakuje osób będących miłośnikami łowienia ryb. Jeśli w naszym najbliższym otoczeniu funkcjonuje taki człowiek i zbliżają się […]
Polecamy