Spotkaniom biznesowym przyświecają różne cele: zdobycie istotnego kontraktu z punktu widzenia firmy, rozwój projektów, nad którymi pracowaliśmy, pozyskanie ważnych klientów. Wprost proporcjonalnie do priorytetu rośnie poziom stresu – wszak od powodzenia spotkania, zależy wiele. Jakie są cechy udanego spotkania biznesowego?
Spotkanie biznesowe zakończone powodzeniem, to takie podczas którego udało nam się osiągnąć cel, który sobie założyliśmy. Żadnego spotkania nie można nazwać pomyślnym, jeśli zawiedliśmy już na poziomie organizacyjnym. Niezależnie od tego, czy organizujemy konferencje w Poznaniu czy zebranie z klientem – pod względem formalnym musi przebiegać bez zarzutu.
Na dobrze przygotowane spotkanie, na którym stworzymy odpowiednie warunki do pertraktacji, składa się 5 czynników: wybór odpowiedniego miejsca, przygotowanie merytoryczne, punktualność, stosowny strój oraz gesty, czyli mowa ciała. Dzięki nim możemy liczyć na szczęśliwy finał i owocną współpracę.
Dokładne ustalenie przebiegu spotkania, tematów, które będziemy chcieli poruszyć oraz przygotowanie do pytań, które mogą paść to połowa sukcesu. Bardzo ważne jest również poznanie przeciwnika, czyli zdobycie maksymalnej liczby informacji na temat potencjalnego partnera biznesowego. Dzięki temu będziemy mogli panować nad rozmową i pokierować nią, w pożądanym dla osiągnięcia naszego celu kierunku.
Niebagatelne znaczenie ma wybór odpowiedniej sali konferencyjnej. Dostosowana do potrzeb danego wydarzenia, przestronna i komfortowa. Do tego profesjonalna obsługa i możemy mieć pewność, że od strony organizacyjnej spotkanie będzie dobrze przygotowane.
Punktualność to również ważny element. Jest wyrazem naszego profesjonalizmu i szacunku do kontrahentów. Na takiej samej zasadzie, odpowiednio dobrany do okoliczności strój w połączeniu ze świadomą mową ciała, która zdradza nasze nastawienie i emocje, może zadziałać na naszą korzyść.
Stosując się do powyższych zasad, szanse na powodzenie konferencji w Poznaniu czy spotkania biznesowego rosną. Właściwe przygotowanie organizacyjne i merytoryczne może okazać się kluczowe. Warto mieć to na uwadze.