Jak dobrać odpowiednią sukienkę?

Styl życia
punktzaczepienia
Jak dobrać odpowiednią sukienkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniej sukienki na specjalną okazję może być wyzwaniem. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na znalezienie idealnej sukienki dla Ciebie.

Znajdź swój kształt

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest określenie swojego typu ciała. Istnieją trzy podstawowe kształty ciała: gruszka, jabłko i klepsydra. Kiedy już wiesz, jaki masz kształt, łatwiej jest znaleźć styl sukienki, który uzupełni Twoją sylwetkę i sprawi, że poczujesz się komfortowo.

Wybierz tkaniny i wzory

Tkaniny mają różne tekstury i wagi, które mogą wpływać na sposób, w jaki opadają na Twoje ciało. Na przykład, sheers będzie unosić się nad skórą, podczas gdy cięższe tkaniny, takie jak satyny, będą przylegać do krzywizn. Tkaniny z odważnymi wzorami, takimi jak paski lub kwiaty, dodają więcej wizualnego zainteresowania wokół talii niż jednolite. Za to sukienka z falbanami lub plisy dodadzą pełności i objętości wokół talii. Taką sukienkę znaleźć można chociażby na stronie https://bynamesakke.com/22-sukienki.

Wybierz styl

Najbardziej pochlebne style sukienki dla ciał w kształcie gruszki to talie empire lub linie A, które pomogą zrównoważyć twoją górę i dół. Możesz również wypróbować sukienkę owijaną, która rozciąga się na biodrach. W przypadku kształtów jabłka, szukaj sukienek z detalami podkreślającymi talię, takimi jak paski lub cekiny, aby zwrócić uwagę na najmniejszy obszar.

Dopasuj akcesoria

Dodatki, takie jak paski, buty i torebki mogą mieć decydujące znaczenie przy kompletowaniu stroju. Wybierz akcesoria, które uzupełniają się wzajemnie, jak również sam strój, tak aby wszystko współgrało ze sobą w harmonii, a nie walczyło ze sobą o uwagę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dieta wegańska – czym się charakteryzuje?
Dieta wegańska – czym się charakteryzuje?
Restrykcyjna dieta Weganizm to sposób życia, który dąży do wykluczenia wszelkich form wyzysku i okrucieństwa wobec zwierząt w celu zdobycia […]
Polecamy