Jak zapewnić sobie odpowiednią ilość kalorii?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Jak zapewnić sobie odpowiednią ilość kalorii?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio zbilansowana dieta to klucz zarówno do pięknej sylwetki, jak i dobrego samopoczucia. Wiele osób, których celem jest budowa masy mięśniowej, zastanawia się skąd brać dodatkowe kalorie, które zapewnią dodatni bilans energetyczny. Gdy przyjrzą się swojej diecie, wyraźnie zauważają, że brakuje w niej zdrowych, roślinnych tłuszczy, których dostarczenie podniesie wartość kaloryczną spożywanych posiłków.

Tłuszcze roślinne są zdrowe i potrzebne każdemu z nas

Jednym z częstszych błędów dietetycznych jest dążenie do całkowitego pozbycia się tłuszczu z diety. O ile tłuszcze zwierzęce nie należą do najzdrowszych, to te roślinne dobrze wpływają na nasz organizm. Olej rzepakowy, czy oliwa z oliwek włoska – jest jedną z najlepszych, które dostarczają organizmowi kwasów omega-3 i są potrzebne do prawidłowego działania organizmu. Dla osób będących na diecie masowej korzyści będą podwójne, ponieważ dzięki roślinnym tłuszczom zdecydowanie podniesiemy wartość kaloryczną każdego posiłku.

Stosowanie zdrowych olejów, oliwy czy nasion słonecznika jest jednym z najprostszych sposobów na dostarczenie organizmowi kilkuset dodatkowych kalorii każdego dnia. Dzięki nim w końcu uda się zapewnić dodatni bilans energetyczny i rozbudować masę mięśniową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jazda motorem po lesie – jak się ubrać?
Jazda motorem po lesie – jak się ubrać?
Do jazdy motorem po lesie należy się starannie przygotować. Przede wszystkim trzeba mieć na sobie dobre ubranie – spodnie na […]
Polecamy