Basen zewnętrzny – jak zaplanować jego budowę

Dom
punktzaczepienia
Basen zewnętrzny – jak zaplanować jego budowę
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planowanie krok po kroku

Budowa basenu zewnętrznego to poważne przedsięwzięcie, które należy dokładnie zaplanować. Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę jeszcze na etapie planowania, jest lokalizacja basenu. Niecka powinna zostać umieszczona w nasłonecznionym miejscu, aby obniżyć koszty ogrzewania wody. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie rodzaju gruntu na działce, aby uniknąć zaskoczenia podczas wykonywania wykopu. Jeżeli powierzchnia basenu nie przekroczy 30 m2, nie trzeba starać się o pozwolenie na budowę.

Przed rozpoczęciem prac należy zastanowić się, z jakich materiałów będzie wykonana niecka. Do wyboru jest marmur, beton, stal, drewno lub tworzywa sztuczne. Wszystkie materiały mają swoje zalety i wady, dlatego warto się z nimi zapoznać, aby wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Jeszcze na etapie planowania warto zabezpieczyć miejsce na pompy filtrujące oraz urządzenia przeznaczone do uzdatniania wody. Są one dostępne na https://vivapool.pl/uzdatnianie-wody/. Jeżeli basen będzie oświetlany, należy doprowadzić w okolice niecki źródło zasilania energią elektryczną.

O czym jeszcze warto pamiętać

W związku z tym, że budowa basenu to dosyć kosztowne przedsięwzięcie, planując budowę oraz budżet, należy pomyśleć również o wyposażeniu dodatkowym. Urządzenia służące do podgrzewania wody oraz oświetlenie to akcesoria, które najlepiej zamontować podczas budowy basenu. Jeśli z basenu mają korzystać dzieci, warto uwzględnić w planach budowę zjeżdżalni bądź natrysków.

W sytuacji, gdy basen ma służyć przez cały rok, konieczny będzie montaż odpowiedniego zadaszenia. Tego rodzaju konstrukcje, choć wyglądają efektownie, są dosyć kosztowne, dlatego warto je uwzględnić w planowanym budżecie. Planując budowę basenu zewnętrznego, trzeba również uwzględnić stałe koszty jego utrzymania, na które składa się m.in. ogrzewanie, filtrowanie oraz czyszczenie. Wiele takich elementów można sprawdzić na vivapool.pl. Dopiero po dokładnym skalkulowaniu kosztów i zabezpieczeniu środków, można przystąpić do pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z pomocą jakich przedmiotów i gadżetów można reklamować działalność naszej firmy?
Z pomocą jakich przedmiotów i gadżetów można reklamować działalność naszej firmy?
Obecnie z powodu ogromnej konkurencyjności na rynku każda firma jest zmuszona do korzystania z różnych form reklamy (niezależnie od branży). […]
Polecamy