Co jaki czas trzeba serwisować wózki widłowe?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Co jaki czas trzeba serwisować wózki widłowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki widłowe to pojazdy używane przy transporcie różnorodnych towarów o sporej masie – zarówno na trenie zakładów produkcyjnych i magazynów, jak i sklepów wielkopowierzchniowych czy portów. Ze względu na nieustanną eksploatację, wymagają one regularnych przeglądów stanu technicznego. W przeciwnym bowiem razie istnieje duże zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników i ładunków. Jeśli prowadzimy firmę, powinniśmy się zastanowić nad serwisem wózków widłowych w Poznaniu, ponieważ w mieście tym działa kilka profesjonalnych warsztatów.

Postępuj zgodnie z prawem

Dzięki wykorzystaniu wózków widłowych proces transportowania ładunków z miejsca na miejsce odbywa się szybko i sprawnie. Aby jednak maszyny te funkcjonowały prawidłowo, a tym samym gwarantowały wysoki poziom bezpieczeństwa, należy je koniecznie serwisować. Taki obowiązek nakłada zresztą na użytkownika (właściciela firmy) ustawa o dozorze technicznym. Okresowe przeglądy powinny się odbywać zgodnie z zaleceniami producenta konkretnego sprzętu. Jeśli chodzi o widlaki z pełnym dozorem, to zazwyczaj trzeba je serwisować co miesiąc. Z kolei w przypadku maszyn z ograniczonym dozorem okres ten jest wydłużony do 60 dni. Istotne jest, aby przeglądy wykonywać wyłącznie w autoryzowanych serwisach i warsztatach, które oferują usługi idealnie dopasowane do potrzeb określonego klienta (modelu wózka itp.). Ta zasada dotyczy zarówno nowych, jak i używanych wózków widłowych. W sytuacji, gdy w trakcie czynności weryfikowania stanu technicznego zostanie wykryta jakakolwiek usterka, konieczna jest naprawa i wymiana części na nowe. Dlatego warto wykupić specjalne ubezpieczenie, ewentualnie podpisać z zakładem tzw. umowę o konserwację, umożliwiającą znaczne zminimalizowanie kosztów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W co się zaopatrzyć przed przystąpieniem do generalnych porządków?
W co się zaopatrzyć przed przystąpieniem do generalnych porządków?
Gruntowne porządki warto zacząć od włączenia odkurzacza i odświeżenia wszystkich zakamarków w domu. Zanim jednak to nastąpi, dobrze jest wymienić […]
Polecamy