Co jaki czas trzeba serwisować wózki widłowe?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Co jaki czas trzeba serwisować wózki widłowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki widłowe to pojazdy używane przy transporcie różnorodnych towarów o sporej masie – zarówno na trenie zakładów produkcyjnych i magazynów, jak i sklepów wielkopowierzchniowych czy portów. Ze względu na nieustanną eksploatację, wymagają one regularnych przeglądów stanu technicznego. W przeciwnym bowiem razie istnieje duże zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników i ładunków. Jeśli prowadzimy firmę, powinniśmy się zastanowić nad serwisem wózków widłowych w Poznaniu, ponieważ w mieście tym działa kilka profesjonalnych warsztatów.

Postępuj zgodnie z prawem

Dzięki wykorzystaniu wózków widłowych proces transportowania ładunków z miejsca na miejsce odbywa się szybko i sprawnie. Aby jednak maszyny te funkcjonowały prawidłowo, a tym samym gwarantowały wysoki poziom bezpieczeństwa, należy je koniecznie serwisować. Taki obowiązek nakłada zresztą na użytkownika (właściciela firmy) ustawa o dozorze technicznym. Okresowe przeglądy powinny się odbywać zgodnie z zaleceniami producenta konkretnego sprzętu. Jeśli chodzi o widlaki z pełnym dozorem, to zazwyczaj trzeba je serwisować co miesiąc. Z kolei w przypadku maszyn z ograniczonym dozorem okres ten jest wydłużony do 60 dni. Istotne jest, aby przeglądy wykonywać wyłącznie w autoryzowanych serwisach i warsztatach, które oferują usługi idealnie dopasowane do potrzeb określonego klienta (modelu wózka itp.). Ta zasada dotyczy zarówno nowych, jak i używanych wózków widłowych. W sytuacji, gdy w trakcie czynności weryfikowania stanu technicznego zostanie wykryta jakakolwiek usterka, konieczna jest naprawa i wymiana części na nowe. Dlatego warto wykupić specjalne ubezpieczenie, ewentualnie podpisać z zakładem tzw. umowę o konserwację, umożliwiającą znaczne zminimalizowanie kosztów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kto może uprawiać windsurfing?
Kto może uprawiać windsurfing?
Sporty wodne od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się spróbować tego rodzaju aktywności. Każdy, kto […]
Polecamy