Prześcieradła i pościele – z jakich materiałów?

Dom
punktzaczepienia
Prześcieradła i pościele – z jakich materiałów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze dobrana pościel i prześcieradło potrafią zapewnić odpowiedni komfort snu i właściwy odpoczynek. Dobór właściwego materiału w głównej mierze zależy od oczekiwań i upodobań, a także tego w jaki sposób dopełnia aranżację całej sypialni. Jakie tkaniny okażą się najlepsze przy wyborze idealnej pościeli?

 

Wybór materiału na pościel

Pościel wytwarzana jest głównie z kilku podstawowych materiałów: bawełny, jedwabiu, lnu i wełny. Mimo to, na rynku dostępnych jest wiele innych rodzajów tkanin pościelowych, chociażby poliester czy satyna. Wybierając idealny materiał warto kierować się jego ciepłotą i miękkością. Większość naturalnych tkanin takich jak len czy wełna pomaga zapewnić optymalną wentylację podczas snu, co przekłada się na większy komfort wypoczynku. Dodatkowo, bakterie i drobnoustroje nie mają jak się rozwijać, w efekcie czego skóra starzeje się dużo wolniej. Materiały syntetyczne z kolei, nie posiadają tak dobrej przepuszczalności. Poszewki na jaśki powinny być wykonane z jedwabiu bądź bawełny. Są to delikatne, miłe w dotyku tkaniny, które zapewnią odpowiedni wypoczynek. Poza tym len, dzięki swoim właściwościom jest idealną opcją dla alergików.

 

Odpowiednia tkanina na prześcieradło

Materiały bawełniane są również najczęściej wybierane w przypadku prześcieradeł. Najpopularniejsze są prześcieradła frotte, jersey i satyna. Każde z nich charakteryzuje się odpowiednią miękkością, przewiewnością i trwałością. Materiał frotte jest jednak nieco grubszy, przez co zapewnia dodatkowe ciepło podczas snu, z kolei prześcieradło z jerseyu jest delikatniejsze i przyjemniejsze w dotyku.
Ciekawe wzory prześcieradeł można znaleźć m.in. na https://nyks.pl/przescieradla

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając gadżety dla swoich klientów
Na co zwrócić uwagę wybierając gadżety dla swoich klientów
Drobne upominki, jakie podarowuje się klientom, są niezwykle ważne z perspektywy promocji firmy. Z jednej strony budzą miłe skojarzenia z […]
Polecamy