Bezdech senny – jak bardzo zagraża zdrowiu?

Bez kategorii
punktzaczepienia
Bezdech senny – jak bardzo zagraża zdrowiu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezdech senny jest wstydliwą chorobą, która ma bardzo mało otwartych dyskusji. Choroba ta jest bardzo niebezpieczna i ryzykowna dla zdrowia osób cierpiących na nią. Bezdech senny to powszechne zaburzenie, które dotyka miliony ludzi i naraża ich na poważne schorzenia, w tym choroby serca, udar i cukrzycę.

Co trzeba wiedzieć?

Bezdech senny jest powszechnym zaburzeniem, które dotyka miliony ludzi i naraża ich na poważne dolegliwości zdrowotne, w tym choroby serca, udar i cukrzycę. Objawy bezdechu sennego obejmują głośne chrapanie, wstrzymywanie oddechu podczas snu, budzenie się w nocy z trudnościami w oddychaniu i budzenie się z uczuciem zmęczenia lub niepokoju. Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, ważne jest, aby zobaczyć się z lekarzem od razu. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie https://autocpap.pl/kategoria-produktu/maski-cpap/.

Bezdech senny to zaburzenie, w którym oddychanie zatrzymuje się podczas snu. Jest to spowodowane zapadaniem się tkanki miękkiej w gardle i blokowaniem dróg oddechowych. Mózg wyczuwa, że nie otrzymujesz wystarczającej ilości tlenu, więc na krótko budzi Cię, abyś mógł ponownie zacząć oddychać. Choroba ta charakteryzuje się przerwami w oddychaniu podczas snu. Epizody te mogą trwać od kilku sekund do kilku minut, w zależności od stopnia nasilenia zaburzenia. Cierpiący mogą nie być świadomi, że mają te epizody, ponieważ występują one podczas snu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak chronić dziecko przed mrozem podczas zimowych spacerów?
Jak chronić dziecko przed mrozem podczas zimowych spacerów?
Ze względu na niedoskonałą termoregulację, dzieci są podatne na częste przeziębienia, zwłaszcza przy wahaniach temperatury, kiedy maluchom trudno jest się […]
Polecamy