Ciekawe miejsca we Włoszech na narty

Coraz trudniej znaleźć miejsce idealne na wyjazd na narty, szczególnie jeśli wyjeżdżamy z dziećmi lub mamy wygórowane oczekiwania. Włochy są bardzo dobry wyborem, znajdziemy tam ciekawe miejsca, które wielu oczarują.
Najciekawsze miejsca dla narciarzy we Włoszech

  1. Wenecja Julijska – jest to mało znane miejsce, które oferuje przystępne ceny i małe kolejki na stokach. Najlepszy okres na wyjazd to grudzień – marzec. Dodatkowo bardzo blisko znajduje się morze oraz Wenecja.
  2. Cortina i Sellaronda – znajdująca się tam stacja Cortina d’Ampezzo w 2013 roku otrzymała nagrodę najlepszej stacji narciarskiej we Włoszech. Zjazdy określane są jako najatrakcyjniejsze w całych Alpach, niestety ceny są nieco wyższe w porównaniu z innymi miejscami, ale niewątpliwie warte zapłaty.
  3. Południowy Tyrol – W tym regionie jest 35 bardzo różnorodnych stacji narciarskich. Znajdujący się w okolicy ośrodek Kronplatz / Plan de Corones jest potężnym kompleksem, z szczytu można zjechać do wielu miejscowości. Kolejnym ośrodkiem jest Maso Corto, bardzo lubiany przez Polaków chociażby ze względu na to iż jest otwarty cały rok, a warunki są naprawdę dobre.
  4. Trentino – jest to potężny okręg narciarski Włoch, uznawany jako najpopularniejszy w tym kraju. Znajduje się tam bardzo słynna Dolina Słońca (Val Di Sole), która znana jest dla wszystkich wielbicieli narciarstwa. Narty w Val di Sole to czysta przyjemność, słońce można tam zobaczyć 8 na 10 dni, a śnieg praktycznie cały rok. Oprócz pięknych stoków możemy zwiedzić tam malownicze miejscowości oraz odpocząć od zgiełku miast.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + siedem =