Co musi mieć myśliwy?

Najważniejsze elementy garderoby

Myśliwy udający się na polowanie musi przede wszystkim pamiętać o odpowiednim ubiorze. Podstawę stanowi nowoczesna bielizna termoaktywna, która pozwala utrzymywać stałą temperaturę ciała i chroni je przed wychłodzeniem lub nadmiernym poceniem. W związku z tym, że polowania odbywają się w różnych warunkach atmosferycznych, ubranie myśliwego powinno zabezpieczać przed zimnem, chłodem oraz deszczem.

Takie warunki spełnia np. profesjonalna odzież myśliwska Graff. W jej  skład wchodzą kurtki, spodnie oraz koszule. Podczas zimowych polowań sprawdzą się także polarowe bluzy oraz kalesony. Dobrej jakości produkty powinny zapewniać komfort i nie krępować ruchów. Istotne znaczenie mają także maskujące kolory, dzięki którym myśliwy może wtopić się w otoczenie.

Przydatne narzędzia i akcesoria

Ważnym elementem uzupełniającym garderobę myśliwego jest obuwie. Najlepiej sprawdzają się wysokie, sznurowane buty wykonane z naturalnej skóry, które zapewniają stopom suchość, oddychalność i wysoki komfort. W sprzedaży np. na  https://fraya.pl/  znaleźć można także wysokiej jakości buty wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych. Myśliwy wybierający się na polowanie powinien zabrać ze sobą nóż, który przydaje się np. do patroszenia zwierząt. Podczas wyprawy sprawdzają się również wielofunkcyjne scyzoryki. Do obserwacji zwierząt potrzebna jest lornetka.

Nowoczesne urządzenia zapewniają wysoką jakość obserwacji nawet w trudnych warunkach atmosferycznych przy ograniczonej widoczności. Szukając dobrej lornetki, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na średnicę obiektywu oraz wartość przybliżenia. Myśliwy wybierający się na polowanie powinien mieć ze sobą także latarkę. Najlepiej zdecydować się na latarkę led, która daje dużo światła i zużywa niewiele energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × trzy =