Protetyk słuchu – jak nim zostać i gdzie może pracować?

Styl życia
punktzaczepienia
Protetyk słuchu – jak nim zostać i gdzie może pracować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problem niedosłuchu występuje we współczesnym świecie coraz częściej. Jego pogłębieniu sprzyja słuchanie głośnej muzyki, zwłaszcza na słuchawkach, a także praca w szkodliwych warunkach. Niedosłuch nie omija również najmłodszych. W tej sytuacji coraz bardziej pożądani na rynku pracy są wykwalifikowani protetycy słuchu. Aby rozpocząć naukę w tym zawodzie, należy ukończyć szkołę średnią, a także uzyskać odpowiednie zaświadczenie lekarskie od specjalisty medycyny pracy. Nauka trwa dwa lata i obfituje zarówno w wiedzę teoretyczną, jak i rozwój praktycznych umiejętności niezbędnych w późniejszej pracy.

Umiejętności i kwalifikacje, które uzyskuje absolwent kierunku protetyka słuchu

Układ zajęć może być zarówno weekendowy, jak i wieczorowo-weekendowy, co pozwala na dostosowanie nauki do sytuacji życiowej. Słuchacze uzyskują gruntowną wiedzę na temat narządu słuchu i związanych z nim chorób, a także zgłębiają tajniki działania i dobierania aparatów słuchowych. Uczą się również tworzenia odlewu ucha oraz produkcji wkładek usznych. Potrafią ponadto analizować i poddawać profesjonalnej ocenie wyniki badania słuchu. Dobrą szkołę kładącą nacisk na naukę praktyczną, znajdziemy chociażby pod adresem https://www.collegium.com.pl/kierunki/protetyk-sluchu. Wyposażają oni absolwentów w umiejętność samodzielnego wykonywania badania słuchu, dobierania aparatów słuchowych i sprawowania opieki audioprotetycznej. Daje to ogromne możliwości zawodowe. Zdobycie zawodu protetyka słuchu pozwala na pracę w takich placówkach, jak szpitale, przychodnie, kliniki, placówki terapeutyczne, jednostki edukacyjne dla osób z niedosłuchem oraz serwisy zajmujące się naprawą sprzętu audioprotetycznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich przypadkach należy oddać tachograf do serwisu?
W jakich przypadkach należy oddać tachograf do serwisu?
Tachograf jest urządzeniem, które montuje się w samochodach ciężarowych. Jego głównym zadaniem jest kontrola różnych parametrów, takich jak czas jazdy, […]
Polecamy