Na jakiej zasadzie działają skupy włosów?

W ostatnich latach w naszym kraju niezwykle popularne stało się noszenie naturalnych peruk. Z tego powodu znacznie wzrosła liczba firm, które zajmują się skupowaniem włosów od osób indywidualnych – są to zarówno zakłady fryzjerskie, jak i wyspecjalizowane podmioty internetowe. Przyjmują one przede wszystkim włosy o długości minimum 20 cm, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i atrakcyjnym wyglądem. Jeśli zależy nam na szybkiej i skutecznej sprzedaży własnych włosów, możemy skorzystać z usług specjalnej firmy. Na https://hairmajestystudio.pl/pl_PL/ można znaleźć wiele przydatnych szczegółów na ten temat.

Satysfakcjonujący zarobek bez żadnego wysiłku

Skupy najchętniej przyjmują jasne włosy europejskie, które mają długość od 40 cm wzwyż. Za jeden kilogram płacą nawet kilka tysięcy złotych – oczywiście w zależności od parametrów jakościowych. Aby odpowiednio przygotować włosy na sprzedaż, należy je najpierw dokładnie umyć szamponem, rozczesać oraz pozostawić do wyschnięcia. Kolejnym krokiem powinno być równomierne rozdzielenie pasm, związanie ich gumką i delikatnie przycięcie, tak aby wszystkie kosmyki były idealnie równe.

Dopiero po wykonaniu tych czynności można przynieść włosy do wybranego zakładu fryzjerskiego lub wysłać je drogą pocztową do firmy specjalizującej w ich skupowaniu. Tam zostaną uczciwie wycenione po uprzednim zważeniu, zmierzeniu oraz ustaleniu kondycji. Zwieńczeniem całego procesu jest zaproponowanie klientowi ostatecznej kwoty. Jeśli przyjmie on warunki finansowe, wówczas podpisywana jest umowa kupna-sprzedaży (zawsze w dwóch egzemplarzach), a na koniec zrealizowany zostaje przelew na wskazane przez daną osobę konto bankowe (w przypadku salonu fryzjerskiego istnieje możliwość otrzymania gotówki do ręki).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 5 =