Części do skutera, które można sprawdzić samodzielnie

Regularne korzystanie ze skutera daje nam sporo możliwości. Przede wszystkim możemy przebijać się przez miejskie korki w bardzo szybkim tempie. Używając codziennie naszego pojazdu powinniśmy też kontrolować jego stan techniczny. Od tego zależy bowiem nasze bezpieczeństwo. Podpowiadamy jakie podzespoły można przetestować, a także naprawić samodzielnie.

Oświetlenie zewnętrzne

Widoczność na drodze jest niezmiernie ważna, dlatego raz na kilka dni dobrze jest rzucić okiem czy wszystkie światła działają. W tym celu włączajmy każde z nich po kolei, zwracając uwagę zwłaszcza na lampę hamulcową. Musi się zapalać po wciśnięciu każdej z manetek, zarówno tej odpowiedzialnej za hamowanie przedniego jak i tylnego koła. Skontrolujmy też światła pozycyjne z przodu i z tyłu, światło mijania oraz drogowe. Czasami może się zdarzyć, że źle funkcjonuje przerywacz kierunkowskazów Skuter nie będzie mógł wtedy poprawnie sygnalizować zmian pasa lub kierunku jazdy, stąd należy taką usterkę natychmiast naprawić. Na szczęście podmiana ww. podzespołu jest bardzo łatwa, a cena wyjątkowo niska.

Wymiana lusterek

Użytkując zarówno skuter jak i każdy inny jednoślad zapewne często będziemy mieli problemy z lusterkami. Wystarczy nie zmieścić się w korku bądź podjechać za blisko muru przy parkowaniu i może dojść do uszkodzenia. Wtedy najlepiej jest wymienić całość (szkło razem z obudową), można to bez problemu zrobić samemu, ponieważ obudowa najczęściej mocowana jest na gwint. Przykłady znajdziemy tutaj: https://www.czesci-moto.pl/k641,dla-motocykla-lusterka-lusterka-gwint-m10-motocyklowe.html. Pamiętajmy, by nie ryzykować jazdy z rozbitym lub urwanym lusterkiem. Wtedy bardzo łatwo czegoś nie zauważyć na drodze i doprowadzić do kolizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście + 20 =