Karnisze – ich rodzaje i co warto wziąć pod uwagę przy ich zakupie

Dom
punktzaczepienia
Karnisze – ich rodzaje i co warto wziąć pod uwagę przy ich zakupie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Karnisze okienne to podstawowy element wyposażenia wnęki okiennej, w której znajduje się tradycyjna firanka lub zasłona. Zwykle przyjmują postać umieszczonego na wsporniku drążka. Może być montowany do ściany lub sufitu, stąd dwa podstawowe jego rodzaje. Co warto wziąć pod uwagę podczas jego zakupu? Przede wszystkim jego umiejscowienie, wymiary okna, a także wielkość pomieszczenia. 

Sufitowe czy ścienne?

Karnisze sufitowe są zwykle mniejsze i znajdują zastosowanie w pomieszczeniach, w których okno zajmuje większą część ściany, a pokój nie jest duży. Wybierane są także dla okien wysokich, dotykających prawie sufitu. Z kolei karnisze ścienne mogą optycznie zredukować pomniejszenie lub wyrównać jego proporcje. Znaczenie mają tutaj przede wszystkim głębokość wnęki okiennej, a także położenie w niej parapetu i kaloryfera. Oprócz tego dzielimy je na pojedyncze i podwójne. Drugi typ znajduje zastosowanie, gdy chcemy powiesić jednocześnie zasłonę i firankę. Wyróżniamy także karnisze: klasyczne, hybrydowe czy linkowe. Praktyczną ich alternatywą są elektryczne karnisze, dostępne pod poniższym adresem https://magdalena24.pl/firany/karnisze-elektryczne. Posiadają one specjalny napęd, który odpowiada za automatyczne odsłanianie i zasłanianie firan. Można nimi sterować za pomocą pilota lub przełącznika klawiszowego. W związku z tym znajdują zastosowanie w salach konferencyjnych, hotelach, ale także gospodarstwach domowych. Ich użytkowanie jest bardzo wygodne, a zasuwanie zasłon odbywa się cicho.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakiego rodzaju szamba można wyróżnić na rynku?
Jakiego rodzaju szamba można wyróżnić na rynku?
Kiedy zaczynasz budować dom na działce, która nie jest w zasięgu sieci kanalizacyjnej pojawia się pytanie o sposób odprowadzenia ścieków. […]
Polecamy