Wymagania potrzebne do realizacji przydomowej oczyszczalni ścieków

Dom
punktzaczepienia
Wymagania potrzebne do realizacji przydomowej oczyszczalni ścieków
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest jednym ze sposobów na rozwiązanie problemu pozbywania się nieczystości z posesji. Dzięki naturalnym procesom, jakie zachodzą w jej wnętrzu część zanieczyszczeń zostaje zniwelowana, a uzyskana w ten sposób woda może zostać odprowadzona do gruntu. Zanim jednak zdecydujemy się na jej budowę musimy zapoznać się z wymaganiami, jakie stawia prawo przede wszystkim odnośnie miejsca, w jakim może być zlokalizowana.

Jak przebiega budowa oczyszczalni ścieków?

Przed rozpoczęciem budowy należy zgłosić ten fakt do Wydziału Architektury i Budownictwa co najmniej 30 dni wcześniej. Do takiego wniosku należy dołączyć oświadczenie o posiadaniu prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, mapkę do celów projektowych oraz dokumentację techniczną wybranej oczyszczalni wraz ze wszystkimi niezbędnymi atestami i certyfikatami. Po uzyskaniu pozwolenia można przejść do montażu oczyszczalni. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym zainstalowany zostanie osadnik. Osadnik wstępny musi być zamontowany jak najbliżej budynku. Jeśli jednak nie posiada on specjalnego systemu odpowietrzenia musi zostać zlokalizowany w odległości co najmniej 5 metrów od domu. Trzeba zachować również odległość od studni wynoszącą co najmniej 15 metrów. Jedną z firm specjalizującą się w produkcji elementów do przydomowych oczyszczalni ścieków znaleźć można pod adresem http://stagum-eko.pl/. Taka instalacja jest świetną alternatywą dla tradycyjnego szamba.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z czym wiąże się prowadzenie własnej działalności?
Z czym wiąże się prowadzenie własnej działalności?
Sporo osób w wieku produkcyjnym decyduję się na prowadzenie własnej firmy zamiast pracować jako pracownik etatowy. Chodzi zarówno o produkcję, […]
Polecamy