Czy podpaski ekologiczne są przyjazne dla skóry?

Styl życia
punktzaczepienia
Czy podpaski ekologiczne są przyjazne dla skóry?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W trosce o środowisko na zakupy zabieramy własne reklamówki, segregujemy śmieci, ograniczamy zakupy plastikowych opakowań i słomek. Jednak wiele kobiet nie bierze pod uwagę tego, ile śmieci jest w stanie wyprodukować podczas jednej miesiączki. Istnieją jednak sposoby na ograniczenie śmieci, przy zachowaniu dotychczasowego komfortu.

Podpaski ekologiczne – przyjazna dla środowiska, ale czy dla naszej skóry?

Chcąc rozwiązać problem góry zużytych podpasek zalegających w koszu na śmieci, możemy skorzystać z kilku rozwiązań, a najlepsze dostosować do swoich potrzeb. Pierwszym rozwiązaniem jest kubeczek menstruacyjny. Kubeczki menstruacyjne są praktycznie niezniszczalne, dlatego służą bardzo długo. Nie trzeba ich też często opróżniać, czym zapewniają wygodę. Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie życia jak dotychczas bez podpasek i tamponów, możemy skorzystać z ich ekologicznej wersji. Podpaski ekologiczne w żadnym stopniu nie odbiegają jakością od tradycyjnych. Są bardzo chłonne, zapobiegają rozmnażaniu bakterii oraz nieprzyjemnemu zapachowi. Przez to, że świetnie przepuszczają powietrze, dają skórze oddychać i nie podrażniają jej.

Duży wybór ekologicznych podpasek, tamponów oraz wkładek higienicznych znajdziemy tu https://gentleday.pl/. Możemy wybierać między podpaskami na dzień, na noc, lub dobrać odpowiednią dla siebie chłonność. Skrzydełka, które skutecznie utrzymują podpaskę w jednym miejscu są już standardem, również w przypadku ich ekologicznej wersji. Na rynku dostępne są również etui na podpaski. Takie etui jest super pomocnym gadżetem, jeśli chcemy awaryjnie zabrać je ze sobą do torebki.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Prowadzenie międzynarodowego przedsiębiorstwa – w jaki sposób zapewnić sobie komfort podróżowania?
Prowadzenie międzynarodowego przedsiębiorstwa – w jaki sposób zapewnić sobie komfort podróżowania?
Prowadzenie własnej firmy w Polsce jest wymagające z wielu powodów, ale przynajmniej jedno jest korzystne, a mianowicie możliwość funkcjonowania w […]
Polecamy