Stabilizatory obrazu do małych kamer – czym się kierować przy zakupie

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Stabilizatory obrazu do małych kamer – czym się kierować przy zakupie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stabilizatory do kamer, takich jak Gimbal Phantom 3 są bardzo pożyteczne w codziennych sytuacjach. Coraz częściej kamery, zarówno sportowe, jak i te umieszczone w telefonach, służą nam do wykonywania nagrań w profesjonalnej jakości. Kończąca się era dużych kamer sprawia, że stabilizatory stają się wręcz niezbędne do wykonania nagrania o idealnej stabilności nagrania. Stabilizator obecnie jest w stanie również pomieścić dodatkowy mikrofon lub lampę.

Na co zwrócić uwagę wybierając stabilizator?

Przede wszystkim powinien być on kompatybilny z różnymi modelami kamer lub telefonów. Ważne, by miał również możliwość podpięcia za pomocą jacka oraz wbudowaną lampę, co znacznie poprawi jakość nagrań. Idealny stabilizator powinien również świetnie mieścić się w dłoni, a więc mieć niewielkie rozmiary.

W stabilizatorach bardzo ważna jest nie tylko jakość wyważania, ale i sposób. Można więc znaleźć stabilizatory elektroniczne oraz mechaniczne. Drugi rodzaj stabilizatorów wykorzystuje grawitację. Wyważamy go przed użyciem za pomocą specjalnych odważników. Trzeba zrobić to dokładnie i powtórzyć za każdym razem, kiedy zmieniamy sprzęt elektroniczny, którym nagrywamy. Bardziej popularne są stabilizatory elektroniczne. Mogą stabilizować obraz zaraz po zamontowaniu do smartfona czy kamery sportowej. Robią to za pomocą wbudowanego programu i są gotowe do użytkowania od zaraz. Dla takich niewielkich kamer jak DJI Osmo Action lepiej sprawdzi się stabilizator cyfrowy, który szybko ustabilizuje obraz oraz szybko dostosuje się do urządzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na podstawie jakich cech dokonać wyboru sprzętu audio do domu?
Na podstawie jakich cech dokonać wyboru sprzętu audio do domu?
Słuchanie dźwięków dobrej jakości w domowym zaciszu jest możliwe, jeśli odpowiednio dobierze się sprzęt grający. Urządzenia audio w domu przydadzą […]
Polecamy