Czy studiowanie w UK jest drogie?

Anglia – marzenie sporej części polskich studentów, ale i mieszkańców innych krajów europejskich. Brytyjskie uczelnie zaraz obok amerykańskich charakteryzują się jednymi z najlepszych wyników i stale znajdują się w czołówkach rankingów na najlepszy model kształcenia studentów. Polski student może wyjechać do Anglii za pomocą programu Erasmus lub decydując się na wyjazd na własną rękę. W obu przypadkach trzeba liczyć się z tym, iż nie wydamy na nasze lata kształcenia mało.

Dlaczego tak drogo?

Już trzyletnie studiowanie na angielskiej uczelni wygenerować może ogromne kwoty. Jednakże nie są to w zupełności pieniądze stracone – każda szkoła inwestuje dzięki temu w swojego studenta. Proponowane mu są różnorodne projekty, wyjazdy, warsztaty, których opłaty pokrywa właśnie uczelnia. Bardzo często takie podróże odbywają się do dalszych zakątków Europy i świata, nie skupiając się jedynie na powierzchniach angielskich.

Możliwości takich dodatkowych działań i zajęć zależą w dużej mierze od uczelni, którą wybraliśmy, dlatego dobrze jest dokładniej przyjrzeć się jej ofercie. Jednym z korzystniejszych wyborów pod tym względem, są studia w Sunderland. Miasto to łączy w sobie studenckie życie i nadmorski klimat z racji położenia zaraz przy linii brzegowej.

Na studia w Anglii wybiera się co roku wielu studentów zagranicznych. Przyjeżdżają oni z nawet najbardziej oddalonych krajów, stawiając wyższość jakości kształcenia nad drogą ceną za nie. Przeciętnie każdy student angielskiej uczelni dostaje dostęp do nowoczesnych bibliotek, ogromnych baz danych, wykupowane są mu subskrypcje do branżowych magazynów i czasopism, wsparcie naukowe, techniczne czy nawet bilet na siłownię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 19 =