Dlaczego nie powinno się spać w biżuterii?

Styl życia
punktzaczepienia
Dlaczego nie powinno się spać w biżuterii?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ukochana biżuteria, dobrana do okoliczności, dodaje uroku i podkreśla indywidualny styl. Nieraz również stanowi pamiątkę po jakimś wyjątkowym wydarzeniu lub osobie. Z tego względu niejedna osoba nie przepada za zdejmowaniem jej bez względu na okoliczności, nawet do snu. Spora część osób noszących biżuterię, nie robi tego również z wygody i przyzwyczajenia. Zwykle jednak nie jest to dobry zwyczaj. Dlaczego nie powinno się spać w biżuterii i czy są od tej zasady jakieś wyjątki?

Jak dbać o trwałość biżuterii?

Niektóre elementy ozdobne biżuterii są podatne na uszkodzenia, odkształcenia oraz zarysowania. Dotyczy to na przykład zawieszek czy kolczyków. Drobne detale mogą się także zgubić podczas snu. Ponadto w przypadku biżuterii sztucznej lub pozłacanej i posrebrzanej, reakcje chemiczne ze skórą i potem mogą powodować odbarwienia schodzenie wierzchniej warstwy. Dlatego nigdy nie powinno się spać w sztucznej biżuterii. Srebro może również czernieć od kontaktu z kosmetykami, jakie są nakładane na skórę przed snem, na przykład balsamami do ciała.

Niektórych elementów biżuterii nie chcemy jednak zdejmować za wszelką cenę i nie trzeba tego robić nawet przed snem. Chodzi o wysokiej jakości złote naszyjniki oraz obrączki ślubne. Są one w ten sposób wykonane, że podczas snu nie będą narażone na żadne uszkodzenia. Można je więc nosić bez przerwy. Stanowią elementy symboliczne, które warto zawsze mieć przy sobie i nie rozstawać się z nimi nawet na noc. Delikatny złoty łańcuszek oraz obrączkę można także zostawić zwyczaj, kiedy udajemy się do kąpieli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co warto stosować na nasze włosy, aby zadbać o ich wygląd?
Co warto stosować na nasze włosy, aby zadbać o ich wygląd?
Włosy są bardzo ważną częścią twojego wyglądu i jest to coś, co każdy chce wyglądać dobrze. Posiadanie pięknych włosów może […]
Polecamy