W jakich donicach sadzić kwiaty?

Dom
punktzaczepienia
W jakich donicach sadzić kwiaty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze przemyślany wystrój ogrodu musi wiązać się także z pomysłowością i dbałością o detale. Taras z reguły wyłożony kostką lub taras drewniany jest znakomitym miejscem, aby postawić tam donice. Kolejnym miejscem są parapety zewnętrzne i balkony, gdzie widok kwiatów dodaje budynkowi uroku i przytulności.

Wewnątrz pomieszczeń: domów, mieszkań jak i przestrzeni publicznych zieleń w pojemnikach wprowadza życie, nadaje klimat i poprawia jakość powietrza, tak więc we wnętrzach rośliny w pojemnikach to także dobry pomysł.

Dobrać donice do stylu wnętrza

Aby kwiaty posadzone w donicach i skrzynkach pasowały stylem do pozostałej części ogrodu lub przedogródka, warto zastanowić się nad wyborem pojemników do nasadzeń. W ogrodach rustykalnych dobrym pomysłem będą gliniane naczynia lub metalowe wiadra, które będą kojarzyły się z klimatem wiejskiego gospodarstwa.

Wiklinowe kosze będą pasowały do wielu stylów, i do nowoczesnych i do rustykalnych, tak więc są bardziej uniwersalne. Donice z technorattanu lub innych tworzyw sztucznych są dedykowane nowoczesnym wnętrzom. Te dostępne na https://ogrodidom24.pl/pl/c/Donice-Technorattanowe/26 można zastosować na zewnątrz, na tarasie, jak i we wnętrzach.

Niektóre z takich donic posiadają system nawadniania, jak donica lechuza cursivo premium. Utrzymują optymalne warunki dla roślin, a przy tym ich nowoczesny ekstrawagancki wygląd wpisuje się w minimalistyczne wnętrza i sprawia, że są ciekawym elementem dekoracyjnym.

Pojemniki w ogrodach jak i we wnętrzach to ciekawy element dekoracyjny, który podkreśla charakter wnętrza, natomiast kwiaty wprowadzają życie i tworzą klimat, dlatego nie warto rezygnować z zieleni w pojemnikach. Odpowiednio dobrane będą wspaniałą ozdobą i atrakcyjnym dodatkiem we wnętrzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega swobodne kucie?
Na czym polega swobodne kucie?
Przedmioty metalowe można wykonywać co najmniej kilkoma sposobami – np. odlewaniem, obróbką skrawaniem czy kuciem swobodnym. Na szczególną uwagę zasługuje […]
Polecamy