W jakich donicach sadzić kwiaty?

Dom
punktzaczepienia
W jakich donicach sadzić kwiaty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze przemyślany wystrój ogrodu musi wiązać się także z pomysłowością i dbałością o detale. Taras z reguły wyłożony kostką lub taras drewniany jest znakomitym miejscem, aby postawić tam donice. Kolejnym miejscem są parapety zewnętrzne i balkony, gdzie widok kwiatów dodaje budynkowi uroku i przytulności.

Wewnątrz pomieszczeń: domów, mieszkań jak i przestrzeni publicznych zieleń w pojemnikach wprowadza życie, nadaje klimat i poprawia jakość powietrza, tak więc we wnętrzach rośliny w pojemnikach to także dobry pomysł.

Dobrać donice do stylu wnętrza

Aby kwiaty posadzone w donicach i skrzynkach pasowały stylem do pozostałej części ogrodu lub przedogródka, warto zastanowić się nad wyborem pojemników do nasadzeń. W ogrodach rustykalnych dobrym pomysłem będą gliniane naczynia lub metalowe wiadra, które będą kojarzyły się z klimatem wiejskiego gospodarstwa.

Wiklinowe kosze będą pasowały do wielu stylów, i do nowoczesnych i do rustykalnych, tak więc są bardziej uniwersalne. Donice z technorattanu lub innych tworzyw sztucznych są dedykowane nowoczesnym wnętrzom. Te dostępne na https://ogrodidom24.pl/pl/c/Donice-Technorattanowe/26 można zastosować na zewnątrz, na tarasie, jak i we wnętrzach.

Niektóre z takich donic posiadają system nawadniania, jak donica lechuza cursivo premium. Utrzymują optymalne warunki dla roślin, a przy tym ich nowoczesny ekstrawagancki wygląd wpisuje się w minimalistyczne wnętrza i sprawia, że są ciekawym elementem dekoracyjnym.

Pojemniki w ogrodach jak i we wnętrzach to ciekawy element dekoracyjny, który podkreśla charakter wnętrza, natomiast kwiaty wprowadzają życie i tworzą klimat, dlatego nie warto rezygnować z zieleni w pojemnikach. Odpowiednio dobrane będą wspaniałą ozdobą i atrakcyjnym dodatkiem we wnętrzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie korzyści może przynieść stosowanie CBD?
Jakie korzyści może przynieść stosowanie CBD?
Wiele osób błędnie postrzega olejki CBD jako substancje psychoaktywne, dokładnie takie same jak te, które znajdują się w narkotykach. Warto […]
Polecamy