Zostaniesz rodzicem? Sprawdź, co warto kupić przed narodzinami dziecka

Styl życia
punktzaczepienia
Zostaniesz rodzicem? Sprawdź, co warto kupić przed narodzinami dziecka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy zbliża się dzień narodzin dziecka lista niezbędnych zakupów rośnie. Młody rodzic nie zawsze orientuje się, co jest niezbędne i co będzie przydatne dla jego dziecka. Warto sporządzić sobie chociaż krótką listę niezbędnych akcesoriów, w które trzeba zainwestować przed narodzinami dziecka, aby uniknąć później nieprzyjemnych niespodzianek.

Po pierwsze wyprawka

Wybierając niezbędne artykuły dziecięce, należy rozpocząć od ubranek, artykułów higienicznych i pieluch. Na pewno warto zainwestować w butelki (co najmniej dwie, trzy), a także pieluszki tetrowe, smoczek czy drobne zabawki. Na początku nie należy wydawać na nie zbyt dużej kwoty – maluch będzie bawił się najzwyklejszą grzechotką lub gryzakiem, a droższe zabawki z pewnością i tak otrzyma od odwiedzających gości. Artykuły dziecięce potrzebne w pierwszej kolejności znajdziemy w prawie każdym sklepie dziecięcym.

Odpowiedni transport dziecka

Po wyjściu ze szpitala należy pomyśleć o odpowiednim przewożeniu dziecka. Jeśli wracamy samochodem niezbędny będzie zakup fotelika samochodowego. Pierwsza kategoria zazwyczaj jest do 9 lub 18 kg. Różnorodność firm sprawia, że oferta fotelików jest obecnie bardzo duża. Drugim niezbędnym zakupem jest oczywiście wózek. Na pierwsze miesiące potrzebny będzie wózek głęboki, w którym dziecko będzie leżało prosto.

Jeśli zależy nam na wózku, który będzie zwiększał swoje funkcje i rósł razem z dzieckiem, warto wybrać wózki 3w1, które po kilku miesiącach, kiedy dziecko już usiądzie, przestawimy na wózek spacerowy. Niektóre z nich mają także wbudowane podręczne nosidełko, w którym możemy przetransportować malucha.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Meble sosnowe – jakie mają zalety?
Meble sosnowe – jakie mają zalety?
Meble sosnowe to rodzaj drewna, które jest produkowane z drzewa sosnowego. Sosna jest drzewem iglastym, które od wielu lat jest […]
Polecamy