Śmierć bliskich w domu – procedura pochówku

Styl życia
punktzaczepienia
Śmierć bliskich w domu – procedura pochówku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śmierć bliskich nam osób to wydarzenie bardzo trudne. Tego typu sytuacje bowiem powodują przeważnie silne emocje i stres. Z tego powodu wiele osób może mieć problem z tym, aby odpowiednio załatwić stosowne formalności związane z pochówkiem. Dlatego dobrze poznać zasady postępowania w przypadku zgonu bliskiej nam osoby.

O tym musimy pamiętać

To, jak postępować w przypadku śmierci bliskiej nam osoby, jest uzależnione od miejsca, w którym nastąpił zgon. Jeżeli zgon miał miejsce w domu, to pierwszą czynnością, jaką powinniśmy zrobić, będzie powiadomienie pogotowia ratunkowego. Po przybyciu karetki uprawniona do tego osoba – zwykle lekarz – wystawi nam stosowny protokół, potwierdzający śmierć. Wówczas zawiadamiamy zakład pogrzebowy, który będzie mógł przewieźć ciało do kostnicy. Kolejnym etapem jest odebranie karty zgonu od lekarza pierwszego kontaktu, u którego w ostatnim czasie leczył się nasz bliski. Otrzymany dokument należy powielić kilkukrotnie, ponieważ będzie on nam potrzebny przy załatwianiu różnych formalności związanych chociażby ze spadkiem. Zabierając kartę oraz dowód osobisty i paszport zmarłego, udajemy się do Urzędu Stanu Cywilnego. Tutaj istotne jest to, aby pamiętać, że powinniśmy pójść do instytucji znajdującej się w gminie, w której nastąpił zgon. Kierownik urzędu wydaje nam akt zgonu w trzech egzemplarzach. Te dokumenty zanosimy razem z kartą w odpowiednie miejsce np. do biura cmentarza, gdzie chcemy pochować bliską osobę.   

Skorzystać z profesjonalnej pomocy

Formalności związane z pogrzebem wydają się łatwe, dopóki taka sytuacja nie dotknie nas osobiście. Przeważnie emocje związane z tragedią powodują, że wiele osób ma problem z konstruktywnym działaniem. Dlatego, kiedy tracimy bliską nam osobę, bardzo ważne jest, aby powierzyć pochówek profesjonalnej firmie pogrzebowej, którą znajdziemy na stronie https://www.kulmapogrzeby.pl/. Wtedy mamy bowiem szansę na otrzymanie wsparcia i pomoc w nadzorowaniu procedur związanych z pogrzebem. Dzięki temu możemy choć trochę ułatwić sobie ten bardzo trudny dla nas czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie czynności jest dla nas w stanie wykonać profesjonalny serwis samochodowy?
Jakie czynności jest dla nas w stanie wykonać profesjonalny serwis samochodowy?
Samochody to nieocenione maszyny, które ułatwiają życie w niebywale dużym stopniu. Dzięki nim można się przemieszczać niemalże bez ograniczeń, ale […]
Polecamy