Dlaczego zwlekamy wizytą u stomatologa?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Dlaczego zwlekamy wizytą u stomatologa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utarło się, że wizyta u stomatologa nigdy nie należy do przyjemności. Że boli, że jest nieprzyjemnie, a na koniec trzeba jeszcze dużo zapłacić. Z odwiedzeniem gabinetu dentysty często zwlekamy tygodniami, a niektórzy nawet latami. Dlaczego tak się dzieje?

Strach przed bólem

To chyba najczęstsza przyczyna, dla której zwlekamy z wizytą u stomatologa. Obawiamy się, że zabiegi będą bolesne, choć jest to w tej chwili nieco irracjonalny strach. W każdym gabinecie obecnie stosuje się różne rodzaje znieczulenia. Dzięki niemu każdy zabieg, wliczając w to leczenie kanałowe czy ekstrakcję zęba może przebiec całkowicie bezboleśnie. Jedyne, co może odczuwać pacjent, to lekki dyskomfort.

Nie boli aż tak bardzo, więc poczekam…

Przegląd zębów warto wykonywać co pół roku. Gdy pojawi się jakiś choćby minimalny ból czy zmiany na zębach, należy od razu wybrać się do dentysty. Tymczasem wiele osób zakłada, że skoro ból jest do wytrzymania, nie trzeba iść na wizytę. Warto wybrać zaufany gabinet, sprawdzić go w internecie. Większość ma swoje strony www, jak np. https://dentysta-stomatolog.konin.pl, gdzie można uzyskać wszelkie niezbędne informacje i oswoić się z myślą o wizycie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Powody dla których warto iść do dietetyka
Powody dla których warto iść do dietetyka
Wiele osób pragnących zmienić swoją dietę na zdrowszym lub zrzucić zbędne kilogramy zastanawia się nad wizytą u dietetyka. Dlaczego warto […]
Polecamy