Gięcie i cięcie blach – czy każdy kształt można uzyskać?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Gięcie i cięcie blach – czy każdy kształt można uzyskać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W budownictwie, ale też wielu innych branżach skupiających się m.in. na tworzeniu metalowych konstrukcji i dachów, powszechnie wykorzystuje się różnego rodzaju wyroby hutnicze. Jednym z najczęściej stosowanych jest blacha, która może mieć różne wymiary i cechy. Poszczególne blachy są od siebie inne przede wszystkim pod względem grubości, ale mogą odznaczać się też odmiennym kształtem. Wynika to z tego, że blachy, zanim zostaną użyte, są poddawane procesowi obróbki. Składają się na niego rozmaite czynności, w tym te podstawowe, czyli cięcie i gięcie, które pozwalają w nadać blachom oczekiwaną formę. Pomimo tego, że gięcie i cięcie dają szerokie możliwości, to mają też ograniczenia. Jakie kształty można uzyskać po ich wykonaniu?

Jak bardzo można zmodyfikować blachę, wykonując jej cięcie oraz gięcie?

W dzisiejszych czasach gięcie oraz cięcie są przeprowadzane z pomocą maszyn sterowanych numerycznie, przez firmy takie jak http://bastex.eu/obrobka-i-giecie-blach-cnc.php, które zajmują się profesjonalną obróbką. W związku z tym chcąc zmienić właściwości blachy, można liczyć na otrzymanie wielu kształtów, bowiem urządzenia te umożliwiają profilowanie, zaokrąglanie i zawijanie takich materiałów, a nawet pozwalają wywołać efekt ich falowania. Blachę da się zatem przystosować na wiele sposobów, w zależności od zaistniałych potrzeb. Jedyne, o czym należy pamiętać, to aby proces obróbki zlecić właśnie sprawdzonym podmiotom, gdyż tylko wtedy zostanie on przeprowadzony skutecznie i efektywnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
5 cech udanego spotkania biznesowego
5 cech udanego spotkania biznesowego
Spotkaniom biznesowym przyświecają różne cele: zdobycie istotnego kontraktu z punktu widzenia firmy, rozwój projektów, nad którymi pracowaliśmy, pozyskanie ważnych klientów. […]
Polecamy