Infokioski – jaką pełnią funkcję?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Infokioski – jaką pełnią funkcję?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z nowoczesnych i najbardziej zaawansowanych źródeł natychmiastowej i rzetelnej informacji są tzw. infokioski. To nic innego jak multimedialne stanowiska o charakterze informacyjnym i prezentacyjnym, które można spotkać zwłaszcza w miejscach użyteczności publicznej – w centrach handlowych, na dworcach autobudowych i kolejowych, w instytucjach kultury, szkołach, uniwersytetach, szpitalach, urzędach państwowych czy samorządowych centrach informacji.

Wielofunkcyjność to podstawowa zaleta

Infokiosk to nowoczesny komputer posiadający trwałą zabudowę, która spełnia zarówno funkcję ochronną, jak i wizualną. Jego działanie polega na udostępnianiu ludziom niezbędnych informacji związanych z miejscem, w którym został umieszczony. Dzięki niemu można dowiedzieć się czegoś na temat konkretnych kwestii lub otrzymać stosowne wskazówki, np. jak dojść do jakiegoś sklepu w galerii handlowej czy pokoju w urzędzie.

Warto jednak podkreślić, że infokiosk nie pełni wyłącznie funkcji informacyjnej, może bowiem być wykorzystywany do wielu innych celów – jest to urządzenie w zasadzie o nieograniczonym zastosowaniu.

Po pierwsze, jest często używany w branży reklamowej do promocji różnych produktów i usług (najczęściej zlokalizowany w punktach sprzedażowych). Po drugie, wykorzystuje się go w turystyce jako informację o ciekawych atrakcjach, miejscach lub zabytkach dla przyjezdnych z różnych stron świata. Często urządzenie to pełni również funkcję biletomatu na dworcach czy lotniskach, a ponadto może być wykorzystywane jako kasa samoobsługowa w sklepach.

Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość wywoływania za jego pomocą zdjęć – wystarczy podpiąć pendrive lub kartę pamięci i wybrać określone parametry fotografii, a następnie można je odebrać po kilku dniach. Jedną z firm, która zajmuje się ich dystrybucją jest MEON.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wynajem food trucka – kiedy się opłaca?
Wynajem food trucka – kiedy się opłaca?
Food Truck – dlaczego warto wynająć? Idea sprzedawania jedzenia bezpośrednio ze specjalnych samochodów, do Polski znalazła drogę ze Stanów Zjednoczonych. […]
Polecamy