Infokioski – jaką pełnią funkcję?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Infokioski – jaką pełnią funkcję?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z nowoczesnych i najbardziej zaawansowanych źródeł natychmiastowej i rzetelnej informacji są tzw. infokioski. To nic innego jak multimedialne stanowiska o charakterze informacyjnym i prezentacyjnym, które można spotkać zwłaszcza w miejscach użyteczności publicznej – w centrach handlowych, na dworcach autobudowych i kolejowych, w instytucjach kultury, szkołach, uniwersytetach, szpitalach, urzędach państwowych czy samorządowych centrach informacji.

Wielofunkcyjność to podstawowa zaleta

Infokiosk to nowoczesny komputer posiadający trwałą zabudowę, która spełnia zarówno funkcję ochronną, jak i wizualną. Jego działanie polega na udostępnianiu ludziom niezbędnych informacji związanych z miejscem, w którym został umieszczony. Dzięki niemu można dowiedzieć się czegoś na temat konkretnych kwestii lub otrzymać stosowne wskazówki, np. jak dojść do jakiegoś sklepu w galerii handlowej czy pokoju w urzędzie.

Warto jednak podkreślić, że infokiosk nie pełni wyłącznie funkcji informacyjnej, może bowiem być wykorzystywany do wielu innych celów – jest to urządzenie w zasadzie o nieograniczonym zastosowaniu.

Po pierwsze, jest często używany w branży reklamowej do promocji różnych produktów i usług (najczęściej zlokalizowany w punktach sprzedażowych). Po drugie, wykorzystuje się go w turystyce jako informację o ciekawych atrakcjach, miejscach lub zabytkach dla przyjezdnych z różnych stron świata. Często urządzenie to pełni również funkcję biletomatu na dworcach czy lotniskach, a ponadto może być wykorzystywane jako kasa samoobsługowa w sklepach.

Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość wywoływania za jego pomocą zdjęć – wystarczy podpiąć pendrive lub kartę pamięci i wybrać określone parametry fotografii, a następnie można je odebrać po kilku dniach. Jedną z firm, która zajmuje się ich dystrybucją jest MEON.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy skoki spadochronowe są obecnie bezpieczne?
Czy skoki spadochronowe są obecnie bezpieczne?
Profesjonaliści twierdzą, że czują się bezpieczniej, kiedy skaczą, niż kiedy jadą samochodem do pracy. To dlatego, że istnieje tak wiele […]
Polecamy