Przydatne meble do gabinetu kosmetycznego

Rynek usług kosmetycznych w naszym kraju rozwija się w ogromnym tempie. Powstają coraz to nowsze urządzenia oparte na innowacyjnych technologiach, dzięki którym wykonywanie poszczególnych zabiegów jest łatwe i komfortowe. Często jednak właściciele salonów nadmiernie skupiają się właśnie na sprzęcie, zapominając o tym, jak dużą rolę odgrywają również meble. To od nich bowiem najczęściej zależy pierwsze wrażenie klienta. Należy zadbać przede wszystkim o posiadanie wygodnego i w pełni funkcjonalnego fotela. Wiele ciekawych modeli znajdziemy w ofercie przedstawionej na https://abacosun.pl/.

Nie zapomnijmy o pojemnych szafkach 

W salonie kosmetycznym kluczową rolę odgrywa oczywiście fotel, na którym spoczywa klient w trakcie zabiegu. Powinna to być konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiału, łatwa w utrzymaniu czystości i wyposażona w hydrauliczną albo elektryczną regulację wysokości. Dodatkowym pożądanym udogodnieniem jest funkcja ogrzewania, pozwalająca klientowi w stu procentach oddać się relaksowi. Drugim niezbędnym rodzajem mebla jest taboret kosmetyczny przeznaczony dla pracownika lokalu. Pamiętajmy o tym, że jego wybór będzie miał decydujący wpływ zarówno na komfort i wydajność pracy, jak i zdrowie. W zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji można postawić na jeden z dwóch modeli – z siedziskiem okrągłym albo wyprofilowanym (zazwyczaj w kształcie siodła).

Ponadto w każdym gabinecie musi się znaleźć specjalnie wydzielone stanowisko do stylizacji paznokci (manicure i pedicure), obejmujące odrębny fotel przystosowany do pedicure, stolik oraz szafkę na podręczne akcesoria. Pozostałe zalecane meble to m.in.: biurko, wieszaki i kanapa do recepcji, łóżko do masażu (wykonane z drewna lub aluminium, z blatem o regulowanej wysokości i otworem na twarz), a także co najmniej kilka solidnych regałów do przechowywania produktów kosmetycznych, urządzeń, ręczników i innych akcesoriów. Dzięki posiadaniu wszystkich wymienionych elementów nasz salon będzie postrzegany przez klientów jako miejsce komfortowe, do którego chce się wracać. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + siedem =