Innowacyjne metody nawożenia – fertygacja

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Innowacyjne metody nawożenia – fertygacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fertygacja zalicza się do nowoczesnych sposobów nawożenia roślin. Na czym ta metoda polega? Przede wszystkim na wykorzystywaniu nawozów mineralnych, które rozpuszczają się w wodzie. Taki nawóz podawany jest wybranym roślinom wraz z wodą – do działania potrzebny jest system automatycznego nawadniania. Dlaczego jednak fertygacja uważana jest za innowacyjną metodę nawożenia?

Dlaczego warto stosować fertygację

Głównym celem fertygacji jest zachowanie prawidłowej równowagi składników pokarmowych oraz uzupełnienie ich potencjalnych niedoborów. Metoda ta dociera do samego systemu korzeniowego roślin, co pozwala jej na jak największą wydajność. Dobrze jest zadbać o to, aby nawóz do fertygacji wcześniej rozpuścić – w takiej formie zostanie o wiele szybciej i sprawniej przyswojony przez rośliny. Poza tym płynna formuła pozwala na używanie mniejszych ilości dawek nawozu w porównaniu do wykorzystywania nawozu w postaci stałej. Dobry producent nawozów rolniczych, który śledzi na bieżąco innowacyjne rozwiązania, będzie miał w swojej ofercie produkty dedykowane fertygacji.

Fertygacja łączy ze sobą dwa uzupełniające się działania: nawożenie oraz nawadnianie. Ich połączenie pozwala osiągnąć szybkie efekty przy mniejszym nakładzie pracy. System ten sprawdzi się przede wszystkim w sadownictwie (na przykład plantacja borówki wysokiej), ale i w domowym ogrodnictwie. Więcej na temat procesu fertygacji można dowiedzieć się ze strony https://adob.com.pl/fertygacja/. Znajdziemy tam nie tylko największe zalety tej metody, ale i specjalistyczne nawozy przeznaczone do upraw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szkolenie z e-commerce – dlaczego warto wziąć w nim udział?
Szkolenie z e-commerce – dlaczego warto wziąć w nim udział?
Kurs e-commerce to doskonały sposób na rozkręcenie swojego biznesu. Internet otworzył zupełnie nowy świat możliwości dla przedsiębiorców, ale jest to […]
Polecamy