Jak prać ubranka dla niemowląt?

Styl życia
punktzaczepienia
Jak prać ubranka dla niemowląt?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W pierwszych dniach i miesiącach życia niemowlę nie posiada w pełni rozwiniętego układu odpornościowego, przez co narażone jest na działanie bakterii, wirusów i grzybów. Aby uchronić malca przed infekcjami, które mogą wywoływać choroby, należy zadbać o odpowiednią higienę. Jednym z elementów dbania o higienę jest odpowiednie pranie ubranek dla niemowląt.

Podstawową rzeczą, o jakiej trzeba pamiętać jest to, by prać ubranka dziecka i dorosłych osobno. Odzież dziecięcą należy także bezwzględnie wyprać przed pierwszym użyciem. Niedopuszczalne jest zakładanie noworodkowi ubranka bezpośrednio po zakupie. Nigdy nie wiadomo bowiem w jakich warunkach dana odzież była przechowywana, zanim trafiła do pudełka lub opakowania. Zaleca się, by odzież dla noworodków prać w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Taka temperatura prania nie zabija co prawda wszystkich bakterii, ale daje pewność, że nie przetrwają te najbardziej niebezpieczne. Co jednak zrobić w przypadku, gdy producent na metce informuje, że ubranko może być prane w maksymalnej temperaturze 40 stopni Celsjusza? Takie oznaczenia znaleźć można m.in. na body z napisami dla niemowląt. Upranie takiego bodziaka w temperaturze zbliżonej do wrzątku najpewniej spowoduje jego zniszczenie. W takiej sytuacji pozostaje rezygnacja z zakupu takiej odzieży bądź też wypranie go zgodnie z zaleceniami producenta, a następnie dokładne uprasowanie w wysokiej temperaturze. Żelazko oraz para, która się z niego wydobywa, pomagają skutecznie pozbyć się wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych. Piorąc ubranka dla niemowląt, należy także pamiętać o zastosowaniu odpowiednich detergentów. W sprzedaży dostępne są delikatne środki piorące, których można używać do prania ubranek przeznaczonych dla noworodków. Należy pamiętać, że użycie nieodpowiedniego preparatu może doprowadzić do wystąpienia odczynów alergicznych u dziecka. Aby tego uniknąć, warto po zakończeniu cyklu prania zastosować dodatkowe płukanie. Taka czynność daje pewność, że nawet znikoma ilość środka piorącego nie pozostała na ubranku niemowlaka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Słoma – jak należy ją przechowywać?
Słoma – jak należy ją przechowywać?
Słoma wytwarzana i wykorzystywana jest w każdym gospodarstwie. Aby zachowała ona swoje właściwości musi być odpowiednio przechowywana już od samego […]
Polecamy