Jakie programy komputerowe mogą wesprzeć studentów w nauce?

Nauka zdalna jest wyzwaniem dla niejednego studenta. Z jednej strony brak jest możliwości skorzystania z cudzych notatek i konieczność polegania na własnych materiałach. Z drugiej strony brak fizycznego nadzoru pozwala na obchodzenie wielu aspektów drogą elektroniczną. Praca grupowa czy indywidualna nie będzie efektywna bez odpowiednich narzędzi.

Czym się wspomagać w efektywnej nauce

W dobie powszechnej cyfryzacji nauka zdalna nie stanowi problemu. Jednak przeniesienie nauczania do świata Internetu pociąga za sobą pewne konsekwencje. Wykładowcy zazwyczaj są świadomi łatwości dostępu do informacji oraz możliwości powielania w ramach pracy grupowej lub koleżeńskiego udostępnienia poprawnych rozwiązań. Dlatego zwiększony nacisk kładą na formę prezentacji zadań i wypracowań. Za estetykę można często zdobyć dodatkowe punkty. Pomocnym będzie pakiet Microsoft Office 365 Student, zawierający wszystkie niezbędne programy usprawniające pracę na studiach. Innym dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się wirtualne miejsce dla przechowywania dokumentów, np. Azure Backup. Nie ma nic bardziej wkurzającego niż zalanie komputera kawą czy herbatą i utrata kilku do kilkunastu godzin pracy przez nieuwagę. Codzienna nauka nie obejdzie się też bez odpowiedniego komunikatora pozwalającego na komunikację w szerokim gronie znajomych z kierunku.

Czy wszystkie programy trzeba kupować

Uczelnie bardzo często mają podpisane umowy z dostawcami oprogramowania, dzięki czemu istnieje możliwość nieodpłatnego użyczenia licencji dla studentów. Koniecznej przy rejestracji jest podanie numeru legitymacji studenckiej. Są to zazwyczaj wersje podstawowe programów, pozbawione wielu funkcji uatrakcyjniających pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × cztery =