Jakie przedmioty rehabilitacyjne pomagają dzieciom w zabawie?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Jakie przedmioty rehabilitacyjne pomagają dzieciom w zabawie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci są z natury ciekawe i aktywne. W rzeczywistości często się nudzą, jeśli nie mają nic do roboty. Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci rozwijały umiejętności poznawcze, muszą zapewnić im odpowiednie zabawki, które pozwolą im uczyć się podczas zabawy.

Rodzice mogą znaleźć na rynku kilka rodzajów przedmiotów rehabilitacyjnych, które pomagają dzieciom w zabawie. Niektóre z tych przedmiotów to klocki piankowe, piasek kinetyczny, klocki konstrukcyjne i puzzle.

Klocki piankowe

Bloki piankowe składają się z kulek styropianowych lub granulek polietylenowych, które są formowane w różne kształty. Dzieci mogą używać tych klocków jako materiałów budowlanych, a nawet bawić się nimi w basenie lub wannie. Te piankowe bloki są w różnych rozmiarach i kolorach, więc możesz wybrać te, które najlepiej odpowiadają potrzebom Twojego dziecka. Można również kupić zestawy bloków piankowych, które pochodzą z akcesoriów, takich jak samochody, ciężarówki i łodzie, więc twoje dzieci mogą budować własne pojazdy z nich. Takie zestawy możesz znaleźć na stronie https://erehabilitant.pl/kategoria-produktu/wyroby-medyczne/klocki-piankowe-zestawy. Klocki te świetnie rozwijają koordynację ręka-oko, ponieważ wymagają od dzieci odpowiedniego ułożenia ich razem, aby pozostały razem na tyle dobrze, by można było z nich zbudować mocną konstrukcję. Uczą one również dzieci o relacjach przestrzennych, ponieważ muszą wiedzieć, gdzie każdy element powinien się znaleźć, aby dobrze pasował do otoczenia.

Piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny różni się znacznie od zwykłego piasku. Jest to mieszanina wody i poliakrylanu sodu, która powoduje, że substancja skleja się, gdy ściskasz ją w dłoniach. Pozwala to również na uformowanie go w dowolną formę, o ile będziesz go ściskać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niezbędne wyposażenie każdej lodziarni
Niezbędne wyposażenie każdej lodziarni
Lodziarnia to biznes o charakterze sezonowym, ale przynoszący całkiem spore zyski finansowe. Dlatego też nie dziwi fakt, że systematycznie wzrasta […]
Polecamy