Jak zabezpieczyć telefon podczas wyprawy w góry

Styl życia
punktzaczepienia
Jak zabezpieczyć telefon podczas wyprawy w góry
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyprawa w góry zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Nigdy nie wiemy co przydarzy nam się na szlaku oraz jak zmienią się warunki atmosferyczne. Dlatego oprócz niezbędnego wyposażenia zawsze warto mieć ze sobą telefon. Należy go jednak odpowiednio przygotować na taką wyprawę.

Elementy, na które trzeba zwrócić uwagę

Telefon, który zabierzemy w góry musi mieć przede wszystkim bardzo dobrą baterię. Musi ona wytrzymać jak najdłużej. Dlatego odpowiednio wcześniej sprawdźmy w jakim stanie jest nasza bateria i czy w górach nie spotka nas nieprzyjemna niespodzianka w postaci rozładowanego telefonu. Oprócz tego telefon powinien mieć wpisany numer ICE. Jest to numer osoby, która ma zostać jako pierwsza powiadomiona w razie wypadku. Koniecznie zapiszmy w telefonie również numer do GOPR-u.

Kolejną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie telefonu przed trudnymi warunkami. Są to zarówno warunki atmosferyczne, takie jak promienie UV, wilgoć, nadmierne zimno i ciepło, jak i uszkodzenia mechaniczne. Na rynku znajdziemy mnóstwo możliwości, jak ochronić telefon przed uderzeniem. Możemy wybierać różne szkła hartowane. W zależności od modelu, może nam przydać się na przykład szybka ochronna Motorola.

W dalszej kolejności pomyślmy o tym, jaki pokrowiec najlepiej ochroni nasz telefon. Warto wybrać model, który dobrze ochroni zarówno przód, jak i tył naszego smartfona. Odpowiednie etui powinno umożliwić szybkie wyjęcie telefonu w razie potrzeby. Zadbajmy o to, aby telefon w pokrowcu znalazł się w odpowiednim miejscu, gdzie nie będzie narażony na zbytnie uszkodzenia, a jednocześnie będzie w zasięgu ręki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Biżuteria ręcznie robiona – dlaczego warto ją kupić?
Biżuteria ręcznie robiona – dlaczego warto ją kupić?
Szukasz miłego prezentu dla bliskiej Ci osoby? Ręcznie robiona bransoletka z kamieniami szlachetnymi jest idealnym elementem biżuterii. Warto ją nosić […]
Polecamy