Serwis maszyn budowlanych kluczem do ich długiego działania

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Serwis maszyn budowlanych kluczem do ich długiego działania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do maszyn budowlanych zaliczyć należy przede wszystkim koparki, ładowarki oraz spychacze. Urządzenia te są intensywnie eksploatowane, dlatego wykazują zwiększoną podatność na uszkodzenia mechaniczne. Jednym ze sposobów na uniknięcie przestojów i kosztownych napraw jest regularne serwisowanie sprzętu.

Podzespoły podatne na uszkodzenia

Najbardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne są te podzespoły, które mają bezpośredni kontakt z czynnikiem ryzyka. Chodzi tu przede wszystkim o gąsienice do koparek, lemiesze, różnego rodzaju obudowy, a także zęby. Codzienne przerzucanie ciężarów może również wpływać na szybsze zużywanie się łyżek, wideł oraz wałów napędowych. Wczesne wykrycie drobnych usterek pozwala uniknąć kosztownych napraw. Trwałość tych elementów uzależniona jest głównie od ich jakości, a także dbałości operatora o sprzęt.

Regularna wymiana materiałów eksploatacyjnych

Istotny wpływ na trwałość sprzętu ma również sposób ich serwisowania. Zalecane jest regularnie przeprowadzanie prac serwisowych przez wykwalifikowanego i doświadczonego technika. Dobrym rozwiązaniem jest zlecenie tej usługi firmom zewnętrznym. Należy także pamiętać o regularnej wymianie materiałów eksploatacyjnych, takich jak filtry powietrza, paliwa, kabinowe, a także oleje silnikowe, przekładniowe i hydrauliczne. Częstotliwość prowadzonych prac serwisowych uzależniona jest przede wszystkim od ilości przepracowanych roboczogodzin. Należy pamiętać, że prawidłowy serwis maszyn budowlanych przy użyciu wysokiej jakości części zamiennych jest kluczem do niezawodnego działania sprzętu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wygląda proces przyznawania odszkodowania po włamaniu do domu?
Jak wygląda proces przyznawania odszkodowania po włamaniu do domu?
Włamanie do domu należy do jednej z bardzo nieprzyjemnych sytuacji, ale jej trud może zminimalizować szansa na uzyskanie odszkodowania z […]
Polecamy