Jak możemy zamaskować niedoskonałości na naszych ścianach?

Dom
punktzaczepienia
Jak możemy zamaskować niedoskonałości na naszych ścianach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie możesz zakryć każdej skazy na ścianie za pomocą farby, ale możesz sprawić, że będzie ona wyglądać lepiej dzięki kilku prostym sztuczkom. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to określić, czy skaza jest plamą lub po prostu farba, która odprysnęła. Jeśli plama jest stara i była na ścianie przez jakiś czas, będzie znacznie trudniejsza do usunięcia. Jeśli masz mały obszar, który musi być pokryty lub naprawiony, rozważ skorzystanie z poniższych sposobów na ukrycie wad na twojej ścianie:

Farba kredowa

Farba kredowa jest stosunkowo nowym produktem na rynku i stała się dość popularna wśród majsterkowiczów i dekoratorów zarówno ze względu na jej wszechstronność i zdolność do przekształcania plam w coś niezauważalnego. Możesz pomalować całą ścianę farbą kredową lub tylko określony obszar, jeśli szukasz czegoś bardziej subtelnego.

Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe mogą pomóc Ci ukryć skazy na ścianie. Jeśli w farbie jest odprysk lub pęknięcie, rozważ umieszczenie na niej listwy w tym samym kolorze. Listwa zakryje wszelkie niedoskonałości i sprawi, że Twój pokój będzie wyglądał na bardziej dopieszczony. Listwy przypodłogowe są zazwyczaj wykonane z drewna lub styropianu i przychodzą w różnych kolorach i stylach. Można je pomalować, aby pasowały do ścian lub po prostu pozostawić w takim stanie jakie przyszły.

Taśma maskująca

Taśma maskująca jest prawdopodobnie najczęstszym sposobem, aby ukryć wszelkie rysy i wgłębienia w swoich ścianach. Wystarczy zastosować taśmę poziomo nad obszarem, upewniając się, że jest wystarczająco dużo zakładki po obu stronach, tak, że po usunięciu go, nie pozostawiają żadnych lepkich pozostałości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakiego rodzaju szamba można wyróżnić na rynku?
Jakiego rodzaju szamba można wyróżnić na rynku?
Kiedy zaczynasz budować dom na działce, która nie jest w zasięgu sieci kanalizacyjnej pojawia się pytanie o sposób odprowadzenia ścieków. […]
Polecamy