Jak poprawnie stosować lakiery hybrydowe?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Jak poprawnie stosować lakiery hybrydowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej kobiet zajmuje się tworzeniem manicure i pedicure za pomocą popularnych lakierów hybrydowych. Choć ich używanie jest stosunkowo proste warto jest pamiętać o kilku ważnych zasadach. Ich przestrzeganie pozwala wzmocnić wytrzymałość paznokci hybrydowych, wzmacnia ich trwałość oraz pozwala na zminimalizowanie ryzyka ewentualnego uszkodzenia płytki paznokciowej oraz wystąpienia reakcji alergicznych.

Jak poprawnie używać lakierów hybrydowych?

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie przygotowanie paznokci do zabiegu. Powinny być one odtłuszczone, lekko zmatowione oraz przed malowaniem warto jest nadać im pożądany kształt. Bardzo ważne jest wybieranie dobrej jakości lakierów hybrydowych. Nie tylko prezentują się one nienagannie, ale również ich stosowanie jest o wiele łatwiejsze. Warto jest więc czytać recenzje czy opinie na temat poszczególnych marek, a także testować pojawiające się nowinki. Szeroki wybór lakierów gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Popularne są w ostatnim czasie między innymi termiczne lakiery hybrydowe, a także szereg dodatków do lakierów hybrydowych, które pozwalają na uzyskanie niecodziennych i bardzo pięknie prezentujących się efektów. Mowa tutaj między innymi o efekcie holo, pyłkach i brokatach czy gotowych naklejkach na paznokcie, które można łączyć z lakierem hybrydowym. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie utwardzanie lakierów, a także pamiętanie, że żel do paznokci hybrydowych może wymagać dłuższego czasu naświetlania. Lakiery hybrydowe powinno się nakładać cienką warstwą na uprzednio położoną bazę, a potem pokryć lakier odpowiednim topem. Każdą warstwę należy odpowiednio naświetlić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest makijaż permanentny i jakie są podstawowe różnice między standardowym rozwiązaniem?
Czym jest makijaż permanentny i jakie są podstawowe różnice między standardowym rozwiązaniem?
Tradycyjny makijaż nakładamy kilka do kilkunastu minut, raz wychodzi nam lepiej, a raz gorzej. Po całym dniu nałożone kosmetyki nie […]
Polecamy