Jak poradzić sobie z traumatycznymi wspomnieniami dotyczącymi przemocy domowej?

Styl życia
punktzaczepienia
Jak poradzić sobie z traumatycznymi wspomnieniami dotyczącymi przemocy domowej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przemoc albo zaniedbania we wczesnym wieku młodego człowieka może wywrzeć bardzo silny wpływ jeśli chodzi o jego późniejsze, dorosłe życie. Zwłaszcza jeśli uraz jest spowodowany przez osoby najbliższe. Takie doświadczenia są najczęściej bardzo traumatyczne i często odciskają swoje piętno na całym człowieczym życiu.

Jak uwolnić wnętrze od traumy?

Jeśli w życiu dorosłym pojawiają się przykre wspomnienia, które mają negatywny wpływ na psychikę człowieka, konieczna może się okazać wizyta u specjalisty dostępnego choćby pod adresem https://psychologiczna-terapia.pl/, który pozwoli uwolnić się z tych macek i zaznać wewnętrznego spokoju. Jakie czynniki mogą sprawić, że ktoś odczuwa negatywne skutki dawnych przeżyć? Czasami może to być poważna choroba członka rodziny. Wówczas rodzice mogą się tak bardzo skupić na potrzebach chorego, że inne dzieci są i czują się zaniedbywane. W przyszłości może to powodować nawet poważne urazy psychiczne. Nieraz wpływ na to ma kontekst społeczno-kulturowy. W wielu środowiskach funkcjonuje powiedzenie, że dzieci i ryby głosu nie mają. To może skutkować wycofaniem się dziecka i spowodowaniem urazu, co odbije się na późniejszym życiu. Podobnie jest z maluchami wychowującymi się w przemocowych rodzinach czy domach alkoholików – wtedy pomoc specjalisty będzie nieunikniona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prowadzić księgowość małej firmy?
Jak prowadzić księgowość małej firmy?
Księgowość firmy jednoosobowej to księgowość uproszczona, na którą potocznie mówimy mała księgowość. Księgowość dla małych firm opiera się głównie na: prowadzenie ksiąg przychodów […]
Polecamy