Przedszkole językowe – postaw na naukę obcych słów przez swoje dziecko od najmłodszych lat

Styl życia
punktzaczepienia
Przedszkole językowe – postaw na naukę obcych słów przez swoje dziecko od najmłodszych lat
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znajomość języka angielskiego już od wielu lat jest niezastąpiona w codziennym życiu. Przydaje się nie tylko podczas podróży za granicę, ale także podczas oglądania filmów, przeglądania Internetu, poszukiwania potrzebnych informacji i materiałów oraz w pracy. Coraz więcej pracodawców ceni u swoich pracowników umiejętność płynnego porozumiewania się w języku angielskim – nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Nic dziwnego, że dzieci już od pierwszych klas szkoły podstawowej mają styczność z tym językiem. Zazwyczaj są to jednak tylko podstawy, a program nauczania nie przewiduje indywidualnego podejścia do ucznia. Co można więc zrobić, aby umożliwić dziecku efektywną naukę?

Początki są najtrudniejsze 

Kluczem do uzyskania biegłości językowej jest „zanurzenie się” w obcojęzycznym środowisku. Najlepiej zacząć już od najmłodszych lat, aby dziecko traktowało naukę angielskiego jako naturalną część edukacji, a nie przykry obowiązek. Rozwiązaniem w takim przypadku są przedszkola, w których zajęcia realizuje się w dwóch językach, co pozwala uczniom na szybsze przyswojenie materiału, osłuchanie się z angielskim, oraz zachęca ich do podjęcia pierwszych prób rozmowy w obcym języku. Jeżeli interesuje nas przedszkole językowe Mokotów jest odpowiednim miejscem gdzie warto rozpocząć poszukiwania właściwej placówki, która do swojego programu może także wprowadzić elementy angielskiego oraz hiszpańskiego. Ogromnym plusem rozpoczęcia nauki już w przedszkolu jest też fakt, że zajęcia są prowadzone poprzez zabawę, a nie sztywne zapamiętywanie słówek, jak ma to miejsce w szkole – dzięki temu dzieci nie czują się przytłoczone, a późniejszy kontakt z językiem będzie przychodził im o wiele łatwiej niż rówieśnikom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lampy i żyrandole – nowoczesne oświetlenie domu
Lampy i żyrandole – nowoczesne oświetlenie domu
Jeżeli zastanawialiśmy się nad zakupem nowego oświetlenia do naszego domu czy mieszkania, ale wciąż mieliśmy problem z określeniem naszego planu […]
Polecamy