Jak przygotować dom na przyjęcie kocięta?

Dom
punktzaczepienia
Jak przygotować dom na przyjęcie kocięta?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kocięta to małe kłębki energii, więc ważne jest, aby mieć wszystko na miejscu przed ich przybyciem. Oto kilka wskazówek, jak przygotować swój dom na przyjęcie nowego kociaka:

Zaopatrz się w kuwetę

Sklepy zoologiczne sprzedają kuwety z wbudowanymi pokrywami, ale możesz też zrobić własną z kartonu lub użyć płytkiego plastikowego pojemnika z pokrywą. Wyłóż kuwetę gazetami lub ręcznikami papierowymi, dopóki kociak się do niej nie przyzwyczai, a następnie zamień ją na papierowy żwirek z recyklingu. Nie używaj żwirku zbrylonego, ponieważ może on być niebezpieczny w przypadku połknięcia przez kocięta, które często lubią gryźć przedmioty podczas zabawy.

Zaopatrz się w drapaki

Upewnij się, że w mieszkaniu jest dużo miejsca na drapaki i miejsca do wspinaczki, aby kociak nie porysował mebli lub nie wspiął się na zasłony i żaluzje – może to spowodować, że spadnie i złamie sobie kark! Możesz kupić drapaki w sklepach zoologicznych lub online, ale upewnij się, że są wystarczająco wytrzymałe dla kociąt; kociaki są dość silne!

Potrzebne będą również zabawki, które zapewnią Twojemu nowemu kociakowi rozrywkę i ćwiczenia. Kocięta uwielbiają bawić się piłkami i gonić za nimi.

Kocięta do adopcji polecają się Twojej uwadze!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Blaty meblowe i ich wybór w zależności od ich przeznaczenia
Blaty meblowe i ich wybór w zależności od ich przeznaczenia
Wybór blatu kuchennego czy jakiegokolwiek innego nie należy do zadań łatwych. Wynika to stąd, że na rynku mamy ich bardzo […]
Polecamy