Jak stworzyć domową biblioteczkę?

Dom
punktzaczepienia
Jak stworzyć domową biblioteczkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domowa biblioteczka stylowa i praktyczna zarazem to marzenie każdego miłośnika książek. Niezależnie od tego, czy zaczytujemy się w powieściach historycznych, kryminałach, romansach czy literaturze branżowej, stosy lektur gromadzą się błyskawicznie i zajmują mnóstwo miejsca w mieszkaniu. Uporządkowana biblioteczka pozwala poradzić sobie z tym problemem. Jak więc ją zaaranżować, by dobrze spełniała swoją funkcję?

Domowa biblioteczka w małym mieszkaniu

Większość z nas nie może sobie pozwolić na osobne pomieszczenie pełniące funkcję biblioteki, jednak i w małych mieszkaniach spokojnie znajdziemy miejsce na regał. Warto wybrać model mało głęboki, gdyż w przeciwnym razie albo będziemy mieć puste miejsce na półkach, bo rząd książek to tylko kilkanaście centymetrów na głębokość, albo będziemy zmuszeni ustawiać książki w dwóch rzędach, jeden przed drugim, co jest rozwiązaniem mało praktycznym. Dodatkowo najlepiej by było, gdyby regał sięgał także samego sufitu, dzięki czemu wykorzystamy maksimum przestrzeni. Ciekawym pomysłem jest też zbudowanie półek podwieszanych pod samym sufitem. W ten sposób nie zajmują one miejsca na podłodze ani nie tworzą wrażenia chaosu na ścianach, jednak dostęp do nich może być nieco utrudniony. Na książki użytkowe możemy wyznaczyć zupełnie osobne miejsce. Wszelkiego rodzaju słowniki, podręczniki i lektury branżowe warto umieścić blisko miejsca pracy. Sprawdzi się w tym celu półka powieszona nad biurkiem. Natomiast często używane książki kucharskie dobrze jest mieć zawsze pod ręką, dlatego też przydać się może zamykany kredens kuchenny, w którym ułożymy swoje ulubione zbiory przepisów. Duży wybór kredensów z oszklonymi drzwiami znajdziemy na stronie https://meble-prowansalskie.pl/kategoria-produktu/meble-kuchenne/, warto więc rozważyć takie rozwiązanie do kuchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy można holować pojazd, a kiedy trzeba wezwać lawetę?
Kiedy można holować pojazd, a kiedy trzeba wezwać lawetę?
Holowanie to ciągnięcie pojazdu, który z pewnych przyczyn nie może się poruszać za pomocą własnego silnika i jest to w […]
Polecamy