Podstawowe wyposażenie hotelowych łazienek

Dom
punktzaczepienia
Podstawowe wyposażenie hotelowych łazienek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym pokoju hotelowym musi znajdować się łazienka – i to niezależnie od standardu całego obiektu. Jest to wnętrze intensywnie użytkowane przez licznych gości, którzy posiadają różne potrzeby i przyzwyczajenia związane z utrzymaniem higieny osobistej oraz pielęgnacją ciała. Z tego względu łazienka hotelowa powinna być koniecznie przestrzenią kompleksowo wyposażoną, a na dodatek w pełni ergonomiczną. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie konkretnie elementy warto w niej umieścić. 

Dodatkowe udogodnienia są zawsze mile widziane

W przypadku łazienki zlokalizowanej w pokoju hotelowym pożądany jest w pierwszej kolejności estetyczny wystrój charakteryzujący się sporą uniwersalnością. Gusta poszczególnych użytkowników tego pomieszczenia są bowiem bardzo zróżnicowane. Jeśli chodzi o podstawowe wyposażenie, to z pewnością nie może tutaj zabraknąć kabiny prysznicowej z zabezpieczeniami antypoślizgowymi (ewentualnie wanny z baterią i natryskiem), umywalki z praktycznym blatem (najlepiej zaprojektowanej w stylu klasycznym), niewielkiej półki ściennej przeznaczonej na kosmetyki, lustra z funkcjonalnym oświetleniem bocznym bądź górnym, muszli klozetowej z kompaktową spłuczką, pojemnika na śmieci postawionego bezpośrednio przy umywalce, a także wieszaka na ręczniki.

Oprócz tego w każdej omawianej łazience powinny się znaleźć następujące elementy:

– bawełniane ręczniki hotelowe o wysokiej gramaturze (przyjemne w dotyku i łatwo chłonące wilgoć)

– stylowa mydelniczka albo elegancki dozownik do mydła w płynie

– gniazdko elektryczne z ochronną osłoną (potrzebne do użycia suszarki, prostownicy czy automatycznej szczoteczki do zębów)

– miękki dywanik podłogowy (alternatywę stanowi wykładzina)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kursy – czy warto w nie zainwestować?
Kursy – czy warto w nie zainwestować?
Każdy z nas pragnie pracować w odpowiednich warunkach i zarabiać godne pieniądze. Ważne jest również to, by realizowane zadania przynosiły […]
Polecamy