Aranżacja pokoju dla nastoletniego dziecka – czego nie może w nim zabraknąć?

Dom
punktzaczepienia
Aranżacja pokoju dla nastoletniego dziecka – czego nie może w nim zabraknąć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie pokoju dla nastolatka to spore wyzwanie dla każdego rodzica. Jak zagospodarować przestrzeń żeby była nie tylko funkcjonalna, ale także atrakcyjna wizualnie? Oto kilka praktycznych wskazówek, które przydadzą się przed remontem.

Pokój do zadań specjalnych

Pokój nastolatka powinien spełniać kilka podstawowych funkcji. Po pierwsze musi znaleźć się miejsce do nauki. Dlatego rodzice powinni zainwestować w biurko oraz regulowane krzesło, które będzie rosło razem z dzieckiem. Równie ważne jest wygodne łóżko. Jeśli w pokoju mieszka więcej niż jedna osoba, warto zastanowić się nad zakupem łóżka piętrowego.  W małym pokoju sprawdzi się też łózko na antresoli, a przestrzeń pod nim bez problemu pomieści wcześniej wspomniane biurko czy niezbyt wysokie szafki. Jeżeli tylko ilość miejsca na to pozwala, to warto się zastanowić nad stworzeniem kącika do spotkań towarzyskich czy wspólnej nauki. 

O czym jeszcze warto pamiętać? Na pewno o  odpowiednim oświetleniu. Jedna, centralnie umieszczona  lampa nie wystarczy. Potrzebna będzie niewielka lampka przy biurku. Przyda się też dodatkowy punkt świetlny w pobliżu łóżka, zwłaszcza jeśli nasze dziecko lubi czytać przed snem. Więcej informacji i inspiracji znajdziemy na stronie internetowej https://skleplamp.pl/Lampy-do-Pokoju-mlodziezowego-c116.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie typy lamp koniecznie trzeba zastosować w swoim mieszkaniu?
Jakie typy lamp koniecznie trzeba zastosować w swoim mieszkaniu?
Dobrze zaplanowane oświetlenie domu to gwarancja funkcjonalności, wygody i niebanalnej estetyki. Priorytetem jest nie tylko wybór odpowiedniej lampy, ale także […]
Polecamy