Czy dieta pudełkowa naprawdę się opłaca?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Czy dieta pudełkowa naprawdę się opłaca?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Catering dietetyczny jest hasłem coraz bardziej rozpoznawalnym. Rozumiemy dokładnie ideę odgórnego planu żywieniowego. Posiłki dostosowane do potrzeb, mają wpłynąć na naszą wagę. Czy dieta pudełkowa w tej postaci się jednak zwyczajnie opłaca?

Plusy rozwiązania

Catering dietetyczny jest bardzo elastycznym rozwiązaniem. Klient dopasowuje posiłki do swoich indywidualnych preferencji. Każdy z nas ma produkty nielubiane oraz swoje słabości. Część przygotowawcza pozwala nam na wybranie owych produktów, które siłą rzeczy znajdą lub nie znajdą się w gotowych posiłkach.

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest także przystępne podanie. Codzienny odbiór pozwala nam na zachowanie porządku w kuchni. Nie tracimy czasu na przygotowywanie posiłków. Mamy pewność, że spożyjemy odpowiednią ilość kalorii potrzebną do zgubienia wagi, przy jednoczesnym dostarczeniu składników odżywczych.

Minusy także występują

Główną ,,słabością” cateringu dietetycznego jest niestety kwota zakupu. Programy różnią się od siebie, ale solidnie wpływają na nasz budżet. Cena zależy także od miejsca naszego życia. Dieta pudełkowa Sopot będzie nieco inna od tej oferowanej w stolicy.

Sam catering dietetyczny nie uwzględnia również naszych dodatkowych potrzeb. Przy gubieniu tkanki tłuszczowej, rzadko opieramy się na restrykcyjnej diecie. Występują także tzw. ,,cheat day”, podczas których pozwalamy sobie na więcej. Produkty tego typu musimy kupić we własnym zakresie, podobnie jak podstawowe ,,wyposażenie” lodówki. Sama cena cateringu dietetycznego nie będzie zatem pełną kwotą, jaką wydamy na żywienie w danym miesiącu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę kupując kurtkę?
Na co zwrócić uwagę kupując kurtkę?
Kurtka zimowa do podstawowa odzież wyjściowa w zimne dni. Powinna spełniać swoje zdanie, czyli chronić organizm przed chłodem, ale musi […]
Polecamy