Jak tanio wysłać dużą ilość paczek?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Jak tanio wysłać dużą ilość paczek?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie niemal każdy z nas regularnie wysyła różne paczki – np. do rodziny albo znajomych za granicę. W sytuacji, gdy jest ich kilka bądź więcej, warto skorzystać z usług firmy oferującej transport towarów na wytrzymałych paletach. To rozwiązanie nie tylko niezwykle wygodne, ale również pozwalające zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz dające gwarancję zwiększonego bezpieczeństwa. Jeśli interesują nas profesjonalne przesyłki kurierskie paletowe, to w każdym większym i średnim mieście znajdziemy co najmniej kilka przedsiębiorstw specjalizujących się w tym zakresie. 

Pamiętajmy o prawidłowym zabezpieczeniu ładunków

W przypadku konieczności wysłania minimum kilku paczek o takiej samej lub zróżnicowanej wielkości zdecydowanie najlepiej jest postawić na transport z wykorzystaniem palety. Standardowa konstrukcja tego typu odznacza się bowiem dużą wytrzymałością na obciążenie, co umożliwia bezproblemowe przymocowanie do niej ładunków, a następnie stosunkowo łatwe załadowanie i rozładowanie całości za pomocą wózka widłowego.

Wyróżniamy przy tym kilka głównych rodzajów palet. Najbardziej popularne są klasyczne modele euro o długości 120 cm, szerokości 80 cm i wysokości 14,4 cm (wykonane najczęściej z drewna, a nieco rzadziej z tworzywa sztucznego bądź aluminium). Tutaj dopuszczalna wysokość wszystkich paczek to 180 cm. Mamy ponadto do wyboru wersje zamknięte (inaczej czterowejściowe), Stringer (blokowe, z bocznym wzmocnieniem i wycięciem dla wideł) oraz tzw. skrzyniopalety. Jedna konstrukcja jest w stanie pomieścić nawet dwadzieścia małych paczek, co w znacznym stopniu obniża ogólny koszt wysyłki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie rodzaje kaw możemy wymienić na aktualnym rynku?
Jakie rodzaje kaw możemy wymienić na aktualnym rynku?
Istnieje kilka rodzajów kawy, które są dostępne na rynku w dzisiejszych czasach. Do niektórych z nich należą: Mielona Kawa mielona […]
Polecamy