Jak walczyć z otyłością?

Otyłość to ogromny problem natury zdrowotnej, ale też estetycznej. Szacuje się, iż z nadmiernymi kilogramami walczy blisko 20% mężczyzn oraz 16% kobiet w naszym kraju. Na szczęście współczesna medycyna oraz kosmetologia oferują osobom chcącym schudnąć wiele bardzo efektywnych metod. Które spośród nich są najbardziej skuteczne w walce z nadmierną ilością kilogramów?

Leczenie otyłości w XXI wieku

Leczenie otyłości jest zadaniem bardzo trudnym i wymaga współpracy osób specjalizujących się w różnych dziedzinach. Tak więc osobie walczącej z nadmiarem kilogramów potrzebna jest pomoc lekarza, dietetyka, trenera personalnego oraz psychologa. Często niezbędny jest także udział w terapii lekarza medycyny estetycznej i kosmetologa. Konieczność zaangażowania interdyscyplinarnego zespołu sprawia, iż leczenie takie powinno być koordynowana przez jeden ośrodek. Przykładowo leczenie otyłości w Szczecinie ma w swojej ofercie między innymi klinika medycyny estetycznej Medestetic Clinic.

Z przykładową ofertą kliniki, która zajmuje się między innymi pomocą osobom otyłym, można się zapoznać na stronie internetowej http://www.medestetic-clinic.pl/. Dlaczego pomoc lekarza medycyny estetycznej jest dla osoby otyłej wręcz konieczna? W głównej mierze wynika to z faktu, iż będące pamiątką po nadmiernej ilości kilogramów fałdy skóry i rozstępy wymagają usunięcia. Nie podejmowanie w tym zakresie stosownych działań nie pozwala zwykle uzyskać zadowalającego efektu estetycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 7 =