Nerwica natręctw – rozpoznanie i leczenie

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Nerwica natręctw – rozpoznanie i leczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Boisz się? Towarzyszą Ci irracjonalne myśli? Nerwica natręctwo to zaburzenie psychiczne, którego źródłem są nierozwiązane konflikty wewnętrzne. Nie leczona potrafi trwać latami i skutecznie utrudniać prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

Co to jest nerwica natręctw?

Jest to jedno z zaburzeń obsesyjno – kompulsyjnych. Przejawia się natrętnymi, nie dającymi się wyciszyć myślami, powodującymi niepokój i złe samopoczucie. Dodatkowo osoba chora, odczuwa silny przymus wewnętrzny do wykonywania pewnych, nieuzasadnionych czynności np. nachalne sprawdzanie, czy drzwi są zamknięte, żelazko wyłączone, naczynia dość czyste itp. Występuje tu schemat: obsesyjna myśl, później działanie redukujące napięcie. Nie oznacza to jednak, że każde, takie zachowanie to od razu nerwica natręctw. Objawy te, muszą być nasilone w takim stopniu, że stają się one uciążliwe i skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie chorego, zarówno w domu, jak i w pracy.

Zauważasz u siebie objawy nerwicy natręctwa?

Nie czekaj i koniecznie skontaktuj się z odpowiednim specjalistą. Problemy psychologiczne wymagają zrozumienia własnych emocji i przepracowania ich a w tym pomoże nie kto inny jak psycholog online to forma wizyt, która obecnie zyskuje na popularności ponieważ jest wygodna i tak samo skuteczna. Specjalista nie tylko postawi prawidłową diagnozę, ale przede wszystkim udzieli wsparcia i pokaże Ci, jak radzić sobie z obsesyjnymi myślami i stopniowo je wygaszać. Co więcej, leczenie możesz rozpocząć i kontynuować bez konieczności wychodzenia z domu. Warto zaznaczyć też, że choroba ta jest uleczalna, ale zaniedbanie jej może skutkować nawet działaniami autodestrukcyjnymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wygląda leczenie kanałowe i kiedy jest konieczne?
Jak wygląda leczenie kanałowe i kiedy jest konieczne?
Wizyty u dentystów nie są ulubionym zajęciem nikogo z nas. Większość osób napawają wręcz panicznym strachem. Boimy się przede wszystkim […]
Polecamy