Hospicja domowe – na jakich zasadach działają?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Hospicja domowe – na jakich zasadach działają?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Hospicjum domowe to hasło, które coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. Oznacza pomoc osobie chorej w jej domu. Z pomocy skorzystać mogą między innymi chorzy na nowotwory, niewydolność oddechową czy HIV. Wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty i zgoda samego pacjenta. 

Kompleksowa pomoc choremu

Zadaniem hospicjum domowego jest opieka nad nieuleczalnie chorą osobą w warunkach domowych. Poza pomocą osobie chorej opieką zostają objęci również członkowie rodziny. Atutem takiego rozwiązania jest kompleksowe wsparcie: lekarskie, pielęgniarskie, psychologiczne i duchowe, a także pomoc w wykonywaniu codziennych obowiązków (np. zakupów). Z pomocy hospicjum domowego mogą skorzystać osoby zmagające się z nieuleczalnymi i  niepoddającymi się leczeniu przyczynowemu chorobami. Skierowanie wystawia lekarz rodzinny lub specjalista. Wymagana jest również zgoda samego pacjenta lub w szczególnych przypadkach zgoda jego opiekunów. Co ważne, hospicja domowe są bezpłatne, a osoba chora ponosi jedynie koszty leków i niektórych wyrobów medycznych. Z drugiej strony może wyposażyć sprzęt medyczny, np. koncentrator tlenu, inhalator czy ssak elektryczny. Chory ma również dostęp do świadczeń medycznych 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie czynności należy podjąć, aby wynająć podnośnik?
Jakie czynności należy podjąć, aby wynająć podnośnik?
W każdej firmie potrzebne są niezawodne rozwiązania, dostosowane do specyfiki pracy. Co więcej, do obowiązków pracodawcy należy przygotowanie odpowiednio wyposażonych […]
Polecamy