Nagły ból głowy – jak sobie z nim poradzić?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Nagły ból głowy – jak sobie z nim poradzić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nagły, silny ból głowy może mieć różne przyczyny, ale niezależnie od swojego źródła potrafi utrudnić codzienne funkcjonowanie i powodować dokuczliwy dyskomfort. Jak zatem można sobie z nim poradzić, nie sięgając po żadną tabletkę ani inne środki farmakologiczne? Jest co najmniej kilka takich sposobów.

Zimne okłady czy szklanka wody?

Domowe sposoby mogą skutecznie złagodzić przykre objawy związane z bólem głowy. Warto w tym czasie udać się na dłuższy spacer, który pozwoli dotlenić się wszystkim komórkom ciała. Jeśli przebywamy wtedy w pracy, warto również zrobić sobie dłuższe przerwy, pozwalając tym samym odpocząć oczom od ekranu komputera. Skuteczne okazuje się także picie mniejszych łyków zimnej wody. Bóle głowy wynikają często ze słabego nawodnienia organizmu. Innym prostym pomysłem jest robienie chłodnych okładów na skronie albo polewanie stóp ciepłą i zimną wodą naprzemiennie. Z okładami zimno-ciepłymi można osiągnąć podobny efekt. Niemniej, najważniejszy jest wtedy odpoczynek i relaks, które pomagają się rozluźnić i zapomnieć o uciążliwym bólu. Jeśli powyższe metody nie przynoszą efektów, można sięgnąć po tabletkę, która działa po kilkunastu minutach, efektywnie niwelując nieprzyjemne objawy bólu głowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Breloczek medyczny – funkcjonalny przedmiot, czy zwykły gadżet?
Breloczek medyczny – funkcjonalny przedmiot, czy zwykły gadżet?
Breloczek medyczny to apteczka w wersji mini, która zawiera szereg rozmaitych akcesoriów. Przydadzą się one na miejscu wypadku, w sytuacji […]
Polecamy